Finanses

Ceturtā daļa iedzīvotāju šogad prognozē ienākumu palielināšanos

Žanete Hāka, 08.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ceturtā daļa jeb 26% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka viņu ienākumi 2016. gadā palielināsies (4% - būtiski palielināsies; 22% - nedaudz palielināsies).

To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu 900 sekundes marta beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk savu ienākumu pieaugumu prognozē jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, augstāko izglītību ieguvušie, kā arī iedzīvotāji, kuriem jau ir augstāki personīgie ienākumi, t.i. 701 un vairāk eiro mēnesī.

45% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā vērtē, ka viņu ienākumi 2016. gadā paliks esošajā līmenī. Iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, kā arī lauku teritorijās dzīvojošie salīdzinoši biežāk pauž viedokli, ka viņu ienākumi paliks nemainīgi.

Piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā domā, ka viņu ienākumi šogad samazināsies (12% - nedaudz samazināsies; 8% - būtiski samazināsies). Desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.