Citas ziņas

Cilvēkam ir vairāk nekā 80 darba vietas. Vai tas ir iespējams? Latvijā - jā

Dienas Bizness, 10.07.2014

Guntis Rāvis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lursoft veiktais pētījums rāda, ka mūsu valstī ir daudz cilvēku, kuri darbojas ļoti daudzu uzņēmumu valdēs. Izveidotajā sarakstā var atrast gan uzņēmēju sabiedrībā pazīstamus un veiksmīgus cilvēkus, gan tādus, par kuriem nekas nav dzirdēts, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Saraksta līderis esot SIA Domuss vadītājs Ralfs Jansons, kas ieņem amatu valdē vairāk nekā astoņdesmit uzņēmumos. Visi amati esot saistīti ar nekustamo īpašumu.

Daudzās uzņēmumu valdēs patīkot gozēties arī būvniecības SIA Skonto būve un citu uzņēmumu īpašniekam Guntim Rāvim - ap pussimts uzņēmumos.

SIA Skonto būve pārstāve Kristīne Zeltiņa skaidrojusi: «Lai sistematizētu Guntim Rāvim piederošo vairāku desmitu uzņēmumu pārvaldību un lai līdztekus darbībai būvniecības sektorā attīstītu jaunas nozares un paplašinātu investīciju iespējas jaunos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs, 2010. gadā tika dibināta holdinga kompānija GRF. Nodrošinot juridiski korektu pārvaldību, G. Rāvis uzņēmumos ir arī amatpersona.»

Nedaudz atpaliekot Andra Šķēles biznesa partneris Edgars Šķenderis ar amata vietām 43 uzņēmumos, no tiem liela daļa ar vēja enerģētiku saistītos uzņēmumos.

Uz jautājumu, vai Valsts ieņēmumu dienests (VID) pievērš uzmanību tam, cik daudz valdēs vai cik daudz uzņēmumu pieder vienam cilvēkam, iestādes sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja atbildējusi, ka VID kompetencē nav uzņēmumu pārvaldības vērtēšana.

Komentāri

Pievienot komentāru