Cityparks Latvija tiesā apstrīdējis lēmumu piemērot 50 000 eiro sodu 

Autostāvvietu operators SIA «Cityparks Latvija» Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā pārsūdzējis Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) lēmumu par 50 000 eiro soda piemērošanu un darbības ierobežojumiem, informēja uzņēmuma pārstāvji.

LETA, 2019. gada 11. februāris plkst. 11:58

Foto: Paula Čurkste/LETA

«Cityparks Latvija» pārstāvji norādīja, ka PTAC lēmums ir prettiesisks, tendenciozs, faktiskiem apstākļiem neatbilstošs un pārkāpj PTAC pilnvaras, kā arī rada nepareizu priekšstatu par uzņēmumu un tā komercpraksi. «Cityparks Latvija» prasībā tiesai lūdz pilnībā atcelt lēmumu, jo nepiekrīt ne uzliktajai soda naudai, ne arī komercpraksei noteiktajiem ierobežojumiem.

«Nepārsūdzēt PTAC lēmumu, nozīmē piekrist šajā lēmumā norādītajam. Tas arī nozīmē samierināties ar PTAC nepamatoti noteiktajām sankcijām. Mēs kategoriski iebilstam pret PTAC lēmumu, tāpēc esam spiesti vērsties tiesā, lai aizsargātu savas tiesības,» pauda «Cityparks Latvija» pārstāvji.

Vienlaikus kompānijā norādīja, ka «Cityparks Latvija» izvērtē arī citus pieejamos tiesību aizsardzības līdzekļus. «PTAC lēmums negatīvi ietekmē mūsu reputāciju un jau ir radījis un turpina radīt papildu izmaksas. Tāpēc, ja tiesa atzīs PTAC lēmumu par prettiesisku administratīvo aktu, «Cityparks» vērsīsies tiesā ar prasījumu par nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu,» informēja «Cityparks Latvija» pārstāvji.

Prasībā tiesai «Cityparks Latvija» norādījis uz darbības izvērtēšanas metodēm un to ticamību, uzņēmuma sniegto skaidrojumu un informācijas ignorēšanu, PTAC pilnvaru pārkāpšanu, kā arī konkurenci kropļojošām un nevienlīdzīgām prasībām pret «Cityparks Latvija». Kompānija iebilst pret PTAC lēmumu kopumā - pret apstākļu novērtējumu, pret tiesību normu interpretāciju, un noteiktajām sankcijām. «PTAC savu lēmumu balsta uz interneta vietnēs publicētiem anonīmiem komentāriem, kuru pamatotība nav izvērtēta, iesniegumiem, kurus pats PTAC noraidīja kā nepamatotus, informāciju, kas sniegta no neverificētas ierīces,» minēja uzņēmuma pārstāvji.

Tāpat kompānijas pārstāvji atzīmēja, ka PTAC publiski paustie apgalvojumi par «Cityparks Latvija» agresīvo komercpraksi, kas saistīta ar līgumsoda nepamatotu piemērošanu, balstās uz nepamatotiem pierādījumiem un, pretēji Latvijas un Eiropas Savienības (ES) tiesu praksei, nav pamatoti ar pienācīgu pārbaudi un testu.

Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka PTAC, izvērtējot citu autostāvvietu pakalpojumu sniedzēju komercpraksi, atzinis līgumsoda preventīvas funkcijas nozīmi, ko klaji ignorējis, vērtējot «Cityparks Latvija» darbību. «Cityparks Latvija» pārstāvji skaidroja, ka PTAC atzinis par samērīgu konkurentu piemēroto līgumsodu tādā pašā apmērā, kādā to piemēro «Cityparks Latvija», vai arī nedaudz mazākā apmērā kā «Cityparks Latvija» piemērotais maksimālais līgumsods. Tādējādi, pēc uzņēmumā paustā, PTAC rīkojas nekonsekventi un nevienlīdzīgi pret visiem tirgus spēlētājiem.

Pēc «Cityparks Latvija» pārstāvju vēstītā, nepieņemams ir arī tas, ka PTAC, izvērtējot uzņēmuma komercpraksi, ir nepamatoti rīkojies tiesas vietā un tādējādi pārsniedzis kompetenci. «PTAC noteiktās sankcijas - ierobežojums piemērot līgumsodu esošajā apmērā un pienākums samaksāt soda naudu 50 000 eiro apmērā - ir noteiktas, neizvērtējot lietas apstākļus un nepareizi piemērojot tiesību normas. Turklāt, izvērtējot līgumsoda samērīgumu un aizliedzot to piemērot, PTAC pēc būtības ir pārkāpis savu kompetenci, jo jautājums par līgumsoda apmēra samazināšanu ietilpst vienīgi tiesas kompetencē,» uzsvēra uzņēmuma pārstāvji.

«Cityparks Latvija» pārstāvji norādīja, ka PTAC nostāja ir vērtējama kritiski, jo pārbaudes ietvaros «Cityparks Latvija» iesniedza PTAC izvērstus paskaidrojumus, tostarp 2016. un 2017.gada finanšu datus un negodprātīgo stāvvietu izmantotāju radīto zaudējumu aprēķinu, ar kuriem kompānija pamatoja piemērotā līgumsoda samērīgumu. Šiem paskaidrojumiem PTAC neesot pievērsis nepieciešamo uzmanību.

«No lēmuma izriet, ka šāda PTAC nostāja ir saistīta ar nepamatoti šauru līgumsoda tiesiskā regulējuma interpretāciju. Proti, PTAC pievērš uzmanību vienīgi līgumsoda zaudējuma kompensācijas funkcijai, taču ignorē citas funkcijas, jo īpaši preventīvo jeb pārkāpuma novēršanas funkciju. Jautājumā par līgumsoda samērīgumu PTAC nonāca pretrunā ne vien ar juridiskajā literatūrā un tiesu praksē paustajām atziņām, bet arī pats ar savā praksē izdarītajiem secinājumiem,» skaidroja uzņēmuma pārstāvji.

PTAC par negodīgu komercpraksi 2018.gada nogalē piemēroja 50 000 eiro sodu «Cityparks Latvija».

Centrā pavēstīja, ka no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 28.novembrim PTAC vērsušies 428 patērētāji ar sūdzībām saistībā ar «Cityparks Latvija» rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu.

PTAC atzina «Cityparks Latvija» īstenoto komercpraksi par negodīgu, jo patērētājiem piedāvāti vai piemēroti normatīviem neatbilstoši un netaisnīgi līguma noteikumi par līgumsodu, nav nodrošināta patērētāju interesēm atbilstoša sūdzību izskatīšana pēc būtības, kā arī nav nodrošināts pietiekams laiks iepazīties ar līguma noteikumiem un izpildīt tajos paredzētās darbības.

«Cityparks Latvija» reģistrēta 2013.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 93 000 eiro, liecina «Firmas.lv» dati. Kompānijas kapitālā pa 30% pieder trim Igaunijas uzņēmumiem - «Alvarium», «Lectum Invest» un «Osauhing Toystor», bet 10% pieder Mārim Priedniekam. 2017.gadā kompānijas apgrozījums bija 837 912 eiro, bet peļņa - 116 136 eiro.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 29. oktobris plkst. 9:54

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo...

2018. gada 11. jūlijs plkst. 9:03

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija rosina pilnveidot metodoloģiju datu analīzei...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 16:16

Iedzīvotāji tiek aicināti atgriezt nedrošu rotaļlietu - plastmasas lelli Beautiful doll, zīmols...

2018. gada 24. maijs plkst. 14:00

Latvijā, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, apsekotās virvju trases ir vislabākajā stāvoklī....

2018. gada 09. maijs plkst. 12:02

2018. gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 26. marts plkst. 8:39

Apbedīšanas dienesta darbinieks mūsdienās ir gan ārsts, gan psihologs, gan mācītājs...

2019. gada 04. marts plkst. 14:29

Ventspils ūdens piedzīvojumu parkam esošais baseins ir kļuvis par šauru, tāpēc turpmāko...

2019. gada 11. februāris plkst. 11:27

PNB Banka un «Mēness aptieka» izstrādājusi jaunu, Baltijā līdz šim nebijušu pakalpojumu senioriem...

2019. gada 11. februāris plkst. 9:07

Pašvaldībām nereti nav pietiekamu resursu un instrumentu, kā pašām radīt dažādus mehānismus...

2019. gada 11. februāris plkst. 7:41

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

2019. gada 11. februāris plkst. 7:08

Pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» (RS) un pilnsabiedrība «Rīgas mikroautobusu satiksme» (RMS)...

2019. gada 11. februāris plkst. 6:00

Topošajam «Facebook» birojam Rīgā satura uzraudzības centram daļa no 150 latviski, lietuviski...

2019. gada 08. februāris plkst. 15:31

Ādažos šonedēļ atklāts ceturtais zīmola Hercogs restorāns....

2019. gada 07. februāris plkst. 17:50

Telpu un teritoriju uzkopšanas uzņēmums SIA «P.Dussmann» 2018.gadā sasniedzis apgrozījumu 4,468...

2019. gada 07. februāris plkst. 9:48

Ātrās ēdināšanas restorānu ķēde «Hesburger» 2019. gadā paredz atvērt trīs jaunus restorānus...