Continental tūkstoš darba vietas Lietuvai, bet varēja būt Latvijai 

Automašīnu detaļu ražotājs Continental atver ražotni, kurā būs 1000 darba vietu Kauņas brīvās ekonomiskās zonas teritorijā. Tās varēja būt Latvijā.

Māris Ķirsons, 2019. gada 15. oktobris plkst. 6:11

Vācijas kompānija Continental pagājušajā nedēļā atklāja 22 000 m2 plašo teritoriju, kur izvietotas ražošanas, administratīvās un noliktavas telpas. Līdz ar to Lietuvā ir radusies joma, kura līdz tam valstī nebija attīstīta. Ražotnes celtniecība sākās 2018. gadā. Rūpnīcā Kauņā tiks ražotas pasažieru drošības un viedās palīdzības sistēmas automašīnas vadītājam, tostarp durvju un sēdekļu kontroles elementi, viedās stiklu aptumšošanas sistēmas, kā arī radaru sensori komforta funkcijām, piemēram, adaptīvā kruīza kontrole, un drošības sistēmas, piemēram, ārkārtas bremzēšanas funkcijas. Saražotais tiks eksportēts uz Eiropas valstīm. Kompānija paziņojusi, ka pašlaik Kauņas rūpnīcā strādā 190 cilvēku no vairāk nekā desmit valstīm. Līdz 2021. gadam strādājošo skaitu plānots palielināt līdz 1000. Perspektīvā rūpnīcā plānots uzstādīt saules enerģijas paneļus un atteikties no vienreizlietojamās plastmasas izmantošanas.

Uzticības kredīts

«Liela diena Kauņai, un liela diena Continental. Pirms diviem gadiem mēs sākām plānot šo rūpnīcu. Mēs te neesam nejaušības dēļ, bet gan ilgtermiņa plānošanas rezultātā, lai varētu saviem klientiem piedāvāt vislabākos elektronikas produktus un pakalpojumus,» atklāšanā uzsvēra Continental valdes loceklis Nikolajs Zetcers.

Viņš norādīja, ka autobūves industrijai ir uzstādīti augsti mērķi – tīra vide, inteliģenta mobilitāte un nulle auto negadījumu. «Tie nav tikai vārdi, tas ir mūsu pastāvēšanas mērķis, un uz šo mērķi mēs ejam ar jauno rūpnīcu Kauņā un produktiem, kas šeit tiks ražoti. Continental ir dibināts 1871. gadā, un visu šo laiku kompānija ir turpinājusi augt un attīstīties, ieviešot jaunus izgudrojumus un attīstot esošos, kļūstot par vienu no vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē,» skaidroja N. Zetcers. Viņš uzsvēra, ka tagad uzņēmums ir arī Lietuvā. «Vieta te ir ideāla, infrastruktūra – lieliska, kā arī mūsu vajadzībām atbilstoši izglītots darbaspēks. Esmu ļoti priecīgs, ka Continental ir šeit, un mēs ļoti uzticamies Kauņai. Ja tā nebūtu, tad mēs šeit varētu uzbūvēt nelielu, parastu ražotni, kas strādā jau ar esošām tehnoloģijām. Taču mēs šeit uzbūvējām vismodernāko ražotni, kas atbilst visaugtākajiem industrijas 4.0 standartiem. Paldies Lietuvas valdības pārstāvjiem par iespēju būt šeit – no pirmās dienas mēs Lietuvā jūtamies ļoti gaidīti un vēlami,» tā N. Zetcers.

«Bieži dzirdam jautājumu – ko lietuvieši darīja citādāk nekā pārējās valstis, lai piesaistītu šādas investīcijas? Es gribu teikt lielu paldies Continental, jo, pateicoties jums, mēs valdībā ļoti labi pārzinām Lietuvas infrastruktūru. Mēs zinām precīzi, kuras ielas tiks paplašinātas un kurās vietās ceļi tiks uzbūvēti no jauna jau tuvākajā nākotnē,» sacīja Lietuvas ekonomikas un inovāciju viceministrs Marius Skuodis. Viņš uzsvēra, ka rīkosies un darīs visu, lai šādi investori te justos kā mājās.

Izvēles kritēriji

Interesanti, ka Continental ražotnes dislokācijai vērtēja vairākas valstis un varēja izvēlēties arī Latviju. «Pēc vispārējiem kritērijiem mēs sākotnēji izvērtējām visu Eiropu. Tas bija kopējais Kauņas piedāvājums, kas mums lika izšķirties par labu tieši šai vietai, jo sevišķi loģistikas un kvalificēta darbaspēka piedāvājums, arī aktīvā Invest Lithuania iesaistīšanās un iestāžu izpalīdzīgums,» par to, kāpēc izvēlēta tieši Kauņa, žurnālam AHKBalt Magazin (jau 2018. g.) skaidroja Continental Automotive Lithuania izpilddirektors Šaians Ali.

Visu rakstu lasiet 15. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2019. gada 08. novembris plkst. 10:07

3D kartes, sākot ar magnētiņu pie ledusskapja līdz A0 formāta Alpu kalnu...

2019. gada 15. oktobris plkst. 14:42

Mājražotāju - Māra Lapiņa un viņa ģimenes - mārrutku produktu tirdzniecības apjomi...

2019. gada 14. oktobris plkst. 13:09

Dānijas alus ražotājs «Carlsberg Group» turpina savu ceļu uz pasaulē pirmo «papīra»...

2019. gada 14. oktobris plkst. 11:11

«Orkla Latvija» investējusi 800 000 eiro jaunas krāsns iegādē, kas paredzēta vafeļu...

2019. gada 14. oktobris plkst. 7:41

SIA Timber ART ražotais pirts konstruktors, ko pircējs uzbūvē pats, ir guvis...

2019. gada 14. oktobris plkst. 7:13

Piecu gadu laikā ķiploku audzēšanas platību apjomi palielinājušies seškārt....

2019. gada 14. oktobris plkst. 6:34

SIA Ķeizarsils iegulda ražošanas iekārtās un novembrī ar zīmolu Ezerkauliņi sāks ražot...

2019. gada 11. oktobris plkst. 16:58

Sekojot pieaugošajam tirgus pieprasījumam pēc koka karkasa mājām un moduļiem, OSTBY ieguldījis...

2019. gada 11. oktobris plkst. 16:17

Lietuvas uzņēmējiem piederošā SIA «North East Group» Sēlijā atbalstam no valsts...

2019. gada 11. oktobris plkst. 16:00

Investējot 40 tūkstošus eiro kosmētiskajā remontā, pēc divu nedēļu darbības pārtraukuma durvis...