Enerģētika

Dabasgāzes tirgū vēl viens konkurents

Armanda Vilcāne, 09.02.2018

Diāna Kazakeviča

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Esošie gāzes tirgus spēlētāji iespējāmā konkurenta ienākšanu gāzes tirgū uzskata par loģisku.

Grupai Lietuvos energija piederošā uzņēmuma Energijos tiekimas meitas uzņēmums Geton Energy šogad plāno uzsākt dabasgāzes tirdzniecību Latvijā

Pēc teju piecu gadu ilgas darbības Latvijas elektroenerģijas tirgū Geton Energy lēmis par labu iesaistei arī dabasgāzes tirgū, atklāj uzņēmuma izpilddirektore Diāna Kazakeviča. Sākotnēji pakalpojumu paredzēts piedāvāt jau esošajiem klientiem, vēlāk portfeli paplašinot, koncentrējoties uz juridisko klientu segmentu.

Pērn enerģijas tirdzniecību Polijā veiksmīgi uzsāka Geton Energy mātes uzņēmums Energijos tiekimas, atklāj D.Kazakeviča. «Ar sasniegtajiem rezultātiem Polijā esam ļoti apmierināti, jo licenci, kuras iegūšana var aizņemt pat 12 mēnešus, Energijos tiekimas ieguva divu mēnešu laikā. Tas bija labs signāls, ka spējam sekmīgi ienākt arī citos tirgos,» uzskata D. Kazakeviča. Viņa uzsver, ka lēmums par gāzes tirdzniecības uzsākšanu Latvijā lielā mērā pieņemts, balstoties uz klientu vajadzībām.

Geton Energy lielākais klients pašlaik ir Latvenergo meitas uzņēmums Sadales tīkls.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka šobrīd dabasgāzi Latvijā var iegādāties no 36 tirgotājiem. Esošie gāzes tirgus spēlētāji iespējāmā konkurenta ienākšanu gāzes tirgū uzskata par loģisku. Elektroenerģijas un dabasgāzes tirgotājs Enefit par šādu Geton Energy soli nav pārsteigts, savukārt Latvenergo Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks atzīmē, ka jauna tirgotāja ienākšana tirgū ir vērtējama pozitīvi.

Lietuviešu uzņēmums Geton Energy Latvijas tirgū ienāca 2013. gadā, kļūstot par vienu no elektroenerģijas tirgotājiem. D. Kazakeviča elektrības tirdzniecības uzsākšanu Latvijā sauc par loģisku soli biznesa attīstībā. Geton Energy lielākais klients pašlaik ir Latvenergo meitas uzņēmums Sadales tīkls (ST), kam gadā vidēji tiek pārdotas 350 GWh elektrības. «Mēs ļoti lepojamies, ka viens no mūsu klientiem ir Sadales tīkls, tas pierāda, ka mēs spējam veidot konkurenci arī bijušajam monopolistam Latvenergo,» atzīmē D. Kazakeviča.

LASI ARĪ:

Conexus stūrē vienotā tirgus virzienā

Kalvītis: Gāze kļūst dārgāka konkrētu notikumu ietekmē

Plašāk lasiet rakstā Cer iekarot arī gāzes tirgu piektdienas, 9. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru