Mazumtirdzniecība

Dānijā pārtika ar beigušos derīguma termiņu tik populāra, ka atvērts otrs veikals

Lelde Petrāne, 28.11.2016

No Wefood profila Facebook

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izrādījies, ka dāņiem nav bail no pārtikas, kurai beidzies derīguma termiņš: veikals Kopenhāgenā, kas izpārdod pārtikas pārpalikumus, ir tik populārs, ka atvērta jau otra šāda tirdzniecības vieta, ziņo thelocal.dk.

«Ir lieliski, ka pārtika tiek, nevis izmesta, bet pārdota,» stāstījusi kāda studente, rādot olīveļļas pudeli, kuru iegādājusies par 20 kronām (2,70 eiro).

«Vai nav brīnišķīgi?» sajūsminās pensionāre Olga, rādot saldumus, kurus dāvināšot mazbērniem Ziemassvētkos. Saldumi varot «stāvēt simts gadus, jo tajos ir cukurs».

Dānijā pārtikas ar beigušos derīguma termiņu pārdošana ir likumīga, ja vien tas ir skaidri norādīts un tā nerada apdraudējumu veselībai.

Visus produktus ziedo ražotāji, uzņēmumi un vietējie veikali, tos savāc projekta Wefood darbinieki, no kuriem visi ir brīvprātīgie. Veikala peļņa tiek ziedota labdarībai.

Cenas šādiem produktiem tiek samazinātas aptuveni uz pusi. Šim veikalam gan ir viens trūkums-ejot iepirkties, nav iespējams paredzēt, kādi produkti būs nopērkami, jo preču klāsts katru dienu mainās. Tā, piemēram, kādas darbadienas pēcpusdienā klientus sagaidījis popkorna ar Disney un Star Wars zīmoliem kalns, bet svaigo augļu nodaļā bijuši vien iepuvuši āboli.

Pārtikas nonākšana atkritumos pēdējos gados ir īpaši plaši apspriests temats. Saskaņā ar ANO datiem ik gadu atkritumos nonāk 1,3 miljardi tonnu pārtikas. Dānijā pārtikas atkritumu apjomu pēdējo piecu gadu laikā izdevies samazināt par 25 procentiem.

Komentāri

Pievienot komentāru