Darba vide: Tiecoties uz mājīgumu 

Ar laiku jebkura biroja telpas un to iekārtojums gan fiziski, gan morāli nolietojas

Linda Zalāne, 31.3.2015

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzlabojot darba telpas, nedrīkst aizmirst par funkcionalitāti, ergonomiku un apgaismojumu. Šīs nianses uzlabos ne vien darbinieku pašsajūtu, bet arī darba ražīgumu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Atkarībā no specifikas

«Šādus darba piedāvājumus – uzlabot biroja interjeru – saņemu diezgan bieži. Ja telpu izmantotāji ir pārliecināti par biroja atjaunošanas vai uzlabošanas risinājumiem, tad ar labiekārtošanu, protams, var nodarboties paši, bet, ja pārliecības nav, tad jāpieaicina profesionāļi,» stāsta interjera dizainere Ilze Bojāre. Arī darbinieki paši mēdz piešķirt individualitāti savam rakstāmgaldam, tomēr cilvēkiem ir dažāda izpratne par skaistu, ērtu darba vidi. Cilvēkiem, kuri pēc dabas ir pedanti, uz darba galda ir tikai dators, telefons un dokumentu mape, bet ir arī darbinieki, kuriem tīkamāka ir radošā nekārtība. Katrs pats individualitāti darba vietai var piešķirt ar kvalitatīviem aksesuāriem, mākslas darbiem un dizaina priekšmetiem.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Uzlabojot biroja interjeru pašrocīgi, Open AD dizainere Elīna Tetere iesaka nenodarboties ar dekorēšanu, bet skatīties uz telpu kopumā, domāt, kādus lielāka apjoma uzlabojumus varētu veikt. «Visticamāk, radošo industriju pārstāvjiem jauninājumi un pārmaiņas birojā ir organisks notikums, kas norit pats no sevis, un šajā gadījumā arī pamata interjers, iespējams, veidots tāds, kas ir radošs, atvērts pārmaiņām un trakulībām. Savukārt konservatīvāku nozaru pārstāvjiem biroji jau sākumā tiek veidoti tādi, kur viss ir salikts pa plauktiņiem. Tie ir sistematizēti, veidoti tā, lai ilgtermiņā viss būtu skaidrs un nemainīgs,» stāsta E. Tetere. Viņas praksē pasūtītāji parasti vēlas pilna apjoma projekta izstrādi un ļoti reti klienti pasūtot biroja interjera uzlabošanu.

Gaisma, augi

Vienkārši paņēmieni, kā radīt mājīgumu birojā, ir vairāki. Pārsvarā tās ir sīkas detaļas, kuras darbinieki var ieviest arī paši. Lielākām pārmaiņām nepieciešami finansiāli ieguldījumi. «Vienam patīk augi, citam svarīgs ir ģimenes foto. Ar šādiem nelieliem akcentiem papildinot savu vidi, varam mājīguma sajūtu pastiprināt. Svarīga nozīme ir gaismai. Tai jābūt mājīgai un komfortablai. Pat ja telpā tiek izmantots vispārējs apgaismojums, to var papildināt ar labu stāvlampu vai galda lampu, kas radīs mājīgumu ap sevi,» ieteic Māris Važa.

Visu rakstu Tiecoties uz mājīgumu lasiet 31. marta laikrakstā Dienas Bizness.

No šīs sadaļas

Tikai vienai trešdaļai uzņēmēju rūp gaisa kvalitāte darba telpās...

Lai pilnībā segtu izmaksas par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa...

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) rīcībā nodoto ēku apdrošināšana gadā izmaksās...

Pēc Lieldienām paredzēts sākt ceļa seguma rekonstrukcijas būvdarbus Vidzemes šosejā (A2)...

Normatīvajos aktos paredzēts noteikt atbildību cilvēkiem piedalīties evakuācijā un pamest ēku,...

Balts ātrvilciens pēc gadiem «Rail Baltica» ceļā trauksies no Tallinas uz Varšavu....

Latvijas ezeros atrodamā zemes dzīļu resursa sapropeļa izmantošanas iespējas nav apgūtas...

Divi uzņēmumi iesnieguši sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā, kurā apstrīd Siguldas...

Rīgas cirkā ir sākta ēkas kupola nestspējas fiziskā pārbaude ar astoņu tonnu...

Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka atzīta par pērnā gada labāko sabiedrisko jaunbūvi Latvijā...