Darbību sācis uz blokķēdes tehnoloģiju balstīts labdarības projekts 

Darbību sākusi mājaslapa Atverlogu.lv, kas darbojas uz blokķēdes tehnoloģijas bāzes un ļauj cilvēkiem palīdzēt ģenerēt līdzekļus labdarībai, piedaloties pūļa kriptovalūtas rakšanā.

Lelde Petrāne, 29.12.2017

Pēc «SĀKT» pogas nospiešanas projekta mājaslapā, mājaslapa apmeklētāja datoram uzdos rēķināt matemātikas uzdevumus. Par uzdevumu rēķināšanu partneris piešķir nelielu atlīdzību. Jo vairāk izrēķinās, jo lielāka iespēja palīdzēt bērniem.

«Tiek izmantota jauna tehnoloģija, kuras pamatā ir servisa ekosistēmas darbības nodrošināšana, izmantojot iesaistīto dalībnieku datoru jaudu, nevis centralizētu serveri. Tas nozīmē, ka servisa nodrošinātājam nav jāmaksā par dārgiem serveriem. Tā vietā viņš piedāvā atlīdzību tiem, kuri ir gatavi palīdzēt darbināt attiecīgo servisu, izmantojot savus datorus. Viss, ko dators dara, ir vienkārši veic nepieciešamos algoritmu aprēķinus, kas nepieciešami servisa darbības nodrošināšanai un - jo vairāk aprēķinu veic, jo lielāka ir atlīdzība,» skaidro idejas autors Guntis Čoders.

Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos un atbalstītu, ir apmeklēt projekta mājaslapu, nospiest «SĀKT» un ļaut datoram veikt nepieciešamos aprēķinus, lai palīdzētu sasniegt projekta mērķus, viņš saka. Sākotnēji mērķis esot, lai pēc «SĀKT» pogas nospiešanas, mājaslapas apmeklētājs sakrāj pilnu (100%) progresa stabiņu, kas nozīmē, ka ir veikts 1 miljons matemātisko aprēķinu un šādi tiek izpildīts vismaz 10 000 reižu, kas materializētos apmēram 300EUR.

Šī projekta ietvaros tiek izmantota Monero (XMR) kriptovalūta.

«Pieaicināju palīgā programmētāju, dizaineri un pāris vakaros salikām kopā pirmo versiju mājaslapai. Tagad darbinām projektu testa režīmā, lai uzzinātu, vai cilvēki sapratīs un izmantos iespēju arī šādā veidā atbalstīt labdarību. Ja būs atsaucība, tad plānots ieviest pāris papildinājumus, kas padarīs šo aktivitāti motivējošāku, piemēram, profilu veidošana, rezultātu salīdzināšana ar draugiem, karmas punktu krāšana, komandu sacensības u.c. lietas, lai lietderīgo papildinātu ar patīkamo,» skaidro idejas autors.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Ziedot.lv un visi saģenerētie līdzekļi 100% apmērā tiks novirzīti Ziedot.lv projektam «Mazās sirsniņas Ziemassvētkos».

No šīs sadaļas

Vispārējās datu aizsardzības regulas (General Data Protection Regulation – GDPR) ieviešana,...

Dāvanu meklējumos apmulsušajiem Lattelecom e-veikalā palīdz virtuālā konsultante Anete...

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas nodaļā notiks projekta...

Novembra beigās biznesa programmatūru ražotājs SAP un uzņēmums Microsoft nāca klajā ar paziņojumu...

Lai potenciālos darba ņēmējus iepazīstinātu ar dažādām darba situācijām, mobilo sakaru operators...

Šoruden General Motors vicepriekšsēdis Roberts Lucs prognozēja, ka pēc 15 līdz 20...

E-rēķinu operatori Fitek un Telema ir vienojušies par stratēģiskām partnerattiecībām, padarot...

Cilvēki mūsdienās lielākoties dzīvo divās paralēlās pasaulēs – vai nu īstenībā, vai...

Šonedēļ notiekošajā tehnoloģiju, politikas, start–up un dzīvesstila festivālā Digital Freedom...

Viens no nākamā gada izaicinājumiem, kas skars ikvienu uzņēmumu, ir Vispārīgās datu...