Pakalpojumi

Dārgo jāšanas sportu papildina ar izjādēm tūristiem

Dienas Bizness, 08.12.2014

Foto: Uldis Dobelis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grobiņas jātnieku sporta biedrība Jura staļļi šogad saņēmusi tūrisma kvalitātes balvu nominācijā Dižā Kurzemes izjāde. Bez jauniem piedāvājumiem interese par mums zudīs, zina Iveta un Juris Kalitas.

Jura staļļi ir ģimenes uzņēmums, un tā piedāvāto pasākumu mērķauditorija galvenokārt ir ģimenes ar bērniem, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks. «Ģimene atbrauc un pavada te visu dienu,» stāsta saimnieks. Tūrisma piedāvājumā netiek izdalītas atsevišķas jomas - viss darbojas kompleksi. «Visam pamats, protams, ir zirgi. Ar tiem viss sākās, un viņi piedalās visos pasākumos.»

Pašlaik Kalitas gatavojas Ziemassvētku pasākumiem, tiek gādātas lampiņas apgaismojumam. Jau uzslieta apsildāma telts. Tā gan nav domāta ilgai sēdēšanai pie galda, bet vieta, kur apsildīties, apēst saimnieces ceptās pankūkas, iedzert karstu tēju vai karstvīnu. Allaž galdā ir Kovboju zupa, kas ir saimnieces valstības - Ivetas ķēķa - firmas ēdiens. Recepti izdomājuši paši, un tā izrādījusies ļoti līdzīga vēlāk internetā sameklētajai tāda paša nosaukuma zupai. Daudzajiem interesentiem tā gan netiek atklāta. Pagājušajā ziemā izvārīti aptuveni 600 litri. Ziemassvētku laikā viesiem tiks piedāvāti deviņi ēdieni.

Lai svētku prieks būtu pilnīgāks, Kalitas ļoti gaida sniegu. Pagājušajā ziemā kamanas tā arī palikušas no šķūņa neizvilktas.

Piedāvājuma dažādošanai piemājas kokos izveidotas trases bērnu un pieaugušo veiklības treniņam. Izveidoti laukumi basketbolam, volejbolam, minifutbolam. Viesiem nav aizliegts ierasties ar saviem suņiem.

Saimnieki atminas, ka sākuši ar zirgu audzēšanu tirgum. Sekojis pailgs un veiksmīgs posms ar jauniešu jāšanas sportu, izejot pat Eiropas mērogā. Taču jātnieku sports ir dārgs. «Mēs nevarējām pavilkt,» neslēpj Juris. Pašlaik stallī mīt 13 pašu un 12 citu saimnieku zirgi.

Komentāri

Pievienot komentāru