Atpūta

Day for Failure: Uzņēmēji atklāj savas kļūdas

Anda Asere, 13.10.2014

Nevis izgāšanās, bet tirgus izpēte

Lauris Liberts, draugiem.lv radītājs:

Finansiāli sāpīgākā kļūda bija mūsu gājiens uz Ungāriju. Vēlme nokļūt ārzemēs bija tik stipra, ka mēs pārforsējām un ļoti īsā laikā saģenerējām milzīgus zaudējumus cerībā, ka tos atpelnīsim. Viss izvērtās citādāk un beigu beigās mēs palikām ar divu miljonu latu rēķinu un bijām spiesti to samaksāt. Vēl bija nekustamā īpašuma trakums. Arī mums ir bijuši dažas super neveiksmīgas nekustamā īpašuma investīcijas, kas jānoraksta uz mācīšanās rēķina. No nekustamā īpašuma laika esam iemācījušies neskriet līdzi baram, bet no Ungārijas – jebkurā projektā sagaidām, ka tas varētu izgāzties, bet esam piesardzīgi pret naudu, ko varam atļauties zaudēt. Mums ir budžets un tā ietvaros strādājam – zinām, ka zaudējumi var būt 15, 10 vai 5 tūkstoši, bet nekādā gadījumā pāris simti. Kādreiz, iespējams, katru izgāšanos uztvēru personīgāk, bet tagad es to saucu par tirgus izpēti. Ja gribi sasniegt kaut ko lielu un ja ceļā uz saviem mērķiem nepiedzīvo kādas neveiksmes, tad nemaz necenties pietiekami, jo tikai izgāžoties tu saproti, kas no tā jāiemācās. Tie ir kā pakāpieni kāpjot uz saviem panākumiem.

Foto: no DB arhīva

Jaunākais izdevums

Tevi varētu insteresēt

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

13. oktobris ir zināms kā Kļūdu atzīšanas diena (Day for Failure), kuras mērķis ir izcelt to, ka aiz lieliem panākumiem bieži vien slēpjas šādas tādas kļūdas un neveiksmes.

Arī Latvijā uzņēmēji un jo īpaši jaunas un ar IT saistītas kompānijas saprotot, ka kļūdas virza attīstību, par šo tematu runā brīvāk, tāpēc db.lv aptaujāja vairākus uzņēmējus, lūdzot pastāstīt par savām kļūdām. Plašāk skatieties raksta galerijā.