Tirdzniecība un pakalpojumi

Db.lv piedalās neformālajā diskusijā par Āgenskalna tirgus nākotni

Laura Mazbērziņa, 13.04.2018

Sarunas par Āgenskalna tirgus nākotni neformālā gaisotnē.

Foto: Laura Mazbērziņa

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

12.aprīļa vakarā Kalnciema kvartālā notika neformāla tikšanās, kurā tika apspriestas Āgenskalna tirgus nākotnes attīstības iespējas. Sanākušo viedokļi bija dažādi un arī krasi atšķirīgi. Tā, piemēram, izvērtās diskusija par to, vai Āgenskalna tirgum jākļūst par dārgu un ekskluzīvu preču tirdzniecības vietu, vai tomēr jāsaglabā tradicionālā tirgus funkcija, kur var aiziet un iegādāties lētās reņģes.

Šobrīd Kalnciema kvartāls gatavo pieteikumu Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajai izsolei par Āgenskalna tirgus ēkas un pieguļošās teritorijas nomas tiesībām. Uz diskusiju bija ieradušies gan vietējie iedzīvotāji, gan dažādu nozaru pārstāvji, gan Rīgas domes pārstāvis.

Izsole par nomas līgumu notiks 18.maijā. Tas būs nomas līgums uz 30 gadiem. Nomas līgums paredz dažādus ierobežojumus, kas rada iespēju tikai tiem, kuri vēlas saglabāt Āgenskalna tirgus funkciju, kā arī nomas līgums paredz konkrētu termiņu.

Nomas līgumā iestrādātie noteikumi paredz, ka tam ir jābūt tirgum ar kultūras aktivitātēm, iedzīvotāju līdzdalību un dažādu apkaimes organizāciju iesaisti, akcentējot vietējo zemnieku produkciju un vietējās izcelsmes pārtiku, amatniekus.

Izsoles nomas līgumā ir ietveri tādi punkti, kuri izslēdz faktu, ka Āgenskalna tirgu varētu pārbūvēt par lielveikalu.

Diskusijā tika norādīts, ka šī vieta prasa lielas investīcijas, Rīgas dome pieprasa uzrādīt 5 miljonu eiro naudas līdzekļu pieejamību nomas līguma ieguvējam. Kalnciema kvartāls ir viens no pretendentiem uz šo iespēju, pārējie pretendenti šobrīd netiek atklāti.

Kalnciema kvartāls sociālajos tīklos izsludināja aptauju, kuru nedēļas laikā aizpildījuši 1500 respondenti. 97,8% respondentu atbildējuši, ka viņiem ir būtiski Latvijā audzēti un ražoti produkti.

Šobrīd galvenās bažas vietējiem iedzīvotājiem ir degradētā vide un iedzīvotāju skaita samazināšanās Āgenskalnā, kas rada jautājumu par pieprasījumu. Iedzīvotājiem ir vēlme pēc kvalitatīvas pārtikas par pieņemamām cenām, liecina aptauja. 89% vietējo iedzīvotāju atzīst to, ka nozīmīgu lomu Āgenskalna tirgus dotu infrastruktūrai un tirgus varētu būt kā tūristu galamērķis.

Šobrīd tiek izskatīti arī dažādi riski, ar kuriem tirgus nomniekam nāktos saskarties ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā.