Tirdzniecība un pakalpojumi

Degvīnu pērk arī virsmu dezinfekcijai

Monta Glumane, 19.03.2020

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Visstraujāk pieaudzis pieprasījums pēc stiprā alkohola – te gan jāatzīmē, ka esam ievērojuši, ārkārtējās situācijas apstākļos cilvēki stipros alkoholiskos dzērienus, piemēram, degvīnu, pērk virsmu dezinfekcijai un dezinfekcijas līdzekļu pagatavošanai," komentē alkoholisko dzērienu un vīnu veikalu tīkla "AlkOutlet" pārstāvis Gints Lazdiņš.

Šī iemesla dēļ veikals preču sortimentu papildinājis ar degvīniem, kas satur 69% un vairāk tīrā spirta.

Kā liecina "AlkOutlet" tirgus dati, pēdējās nedēļas laikā apmeklētāju skaits ir pieaudzis. Cilvēki veido apjomīgus pirkumus, pērk gan dažāda veida vīnus, gan citus alkoholiskos dzērienus.

"Daļa iedzīvotāju veido alkoholisko dzērienu rezerves, lai veikalu varētu apmeklēt retāk – pieaudzis pirkuma groza apmērs. Tāpat, līdz ar izklaides vietu darbības ierobežojumiem, cilvēki alkoholu biežāk lieto savās mājās, bet pašus dzērienus pērk veikalā, nevis bārā, kā iepriekš. Arī šī paradumu maiņa jau šobrīd ir ietekmējusi alkoholisko dzērienu pārdošanas apjomus," novērojis G.Lazdiņš.

Šobrīd alkohola tirgotājs turpina strādāt pēc iepriekš ierastā grafika. Uzņēmumā ieviesti papildu dezinfekcijas pasākumi – biežāk tiek apstrādāti iepirkumu rati un grozu rokturi, koplietošanas virsmas veikalos.

Tāpat atbilstoši 16.marta rīkojumam, veikalu vide pielāgota Ministru kabineta prasībām, lai starp pircējiem nodrošinātu vismaz 2m distanci - izvietoti informatīvi paziņojumi, grīdas apzīmējumi, nodrošināti individuālās aizsardzības līdzekļi veikalu darbiniekiem.

Jautāts, vai uzņēmumam būtu nepieciešams valsts atbalsts šajā krīzes situācijā, G.Lazdiņš komentē: "Ja valdība neizdos rīkojumu, kas paredz pilnībā apturēt dzērienu veikalu darbu, plānojam, ka arī ārkārtas situācijā "AlkOutlet" veikalu tīkls situāciju pārvarēs pašu spēkiem. Tomēr, ja tiks lemts par piespiedu dīkstāvi un, ja šis periods var ieilgt, iespējams, arī mēs būsim spiesti lūgt kaut kāda veida atbalstu."

Ilgstošas dīkstāves situācijā lielākās problēmas uzņēmumam radīs to ikdienas izdevumu segšana, kas nav atkarīga no veikala darbības. "Ar atbilstošajām garantijām vēlamies nodrošināt visus veikala darbiniekus – ja neilgu laika periodu šos izdevumus var segt no iepriekšējiem ieņēmumiem, tad ilgstoša dīkstāve var būt daudz postošāka. Šobrīd esam gatavi sadarboties ar valsts institūcijām, atbildīgi īstenot visus tirdzniecības ierobežojumus un ceram turpināt darbu," pauž "AlkOutlet" pārstāvis.

Komentāri

Pievienot komentāru