Lauksaimniecība

Deputāti sola panākt pretī zemniekiem

Zanda Zablovska, 18.01.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Plānots samazināt slieksni, cik lieliem jābūt komersantu vai zemnieku saimniecību ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas, lai varētu nemaksāt transportlīdzekļu nodokli.

Otrajam lasījumam sagatavotie priekšlikumi grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā paredzēja, ka nodokli par vienu vieglo transportlīdzekli komersanti un zemnieku saimniecības varēs nemaksāt, ja to ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā ir vismaz 10 tūkstoši latu. Ieņēmumos netiks ieskaitīts saņemtais valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien savukārt nolēma slieksni samazināt līdz trim tūkstošiem latu, reaģējot uz bioloģisko lauksaimnieku ierosinājumu. 10 tūkstošu latu slieksnis mazajām zemnieku saimniecībām ir pārāk liels, uzsvēra Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis. «Lielās saimniecības no nodokļa tiek atbrīvotas, bet mazajām būs jāmaksā,» viņš teica.

Lai arī tā neesot gluži Budžeta komisijas kompetence, pēc plašām diskusijām deputāti nolēma samazināt robežu, cik lieliem jābūt ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas. Tiesa, vēl tiek gaidīti Finanšu ministrijas aprēķini par šāda priekšlikuma ietekmi uz budžetu un, iespējams, noteiktais slieksnis līdz likuma grozījumu izskatīšanai trešajā lasījumā varētu pieaugt līdz pieciem tūkstošiem latu.

Plānots, ka jaunie transportlīdzekļu nodokļa atvieglojumi būs spēkā no 2013. gada.