Desmit dienu laikā valsts garantētajā atlīdzībā «ABLV Bank klientiem izmaksāti 42,6 miljoni eiro

2018. gada 13. marts plkst. 16:18
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Desmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību «ABLV Bank» klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 2848 «ABLV Bank» klientiem.

Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 12. martam ir 42,6 miljoni eiro, informē bankas pārstāvji.

Dati liecina, ka līdz šim visaktīvāk valsts garantētajai atlīdzībai ir pieteikušies vietējie Latvijas «ABLV Bank» klienti. No 2848 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, 87% jeb 2490 ir bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas.

Savukārt tikai 358 ir bijuši starptautiskie klienti.

Kā ziņots, Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija uzticēja valsts garantētās atlīdzības izmaksu «ABLV Bank» klientiem nodrošināt bankai Citadele, ņemot vērā Citadeles piedāvāto klientu interesēm atbilstošāko risinājumu, tās tehnisko nodrošinājumu un spēju sākt garantēto atlīdzību izmaksu ļoti īsā laikā, kā arī ievērojot līdzšinējo Citadeles pieredzi valsts garantētās atlīdzības izmaksu nodrošināšanā 2011. gadā «Latvijas Krājbankas» klientiem.

Valsts garantēto atlīdzību izmaksu «ABLV Bank» klientiem banka Citadele spēja uzsākt jau no 3. marta, kas ir pēc 5 darba dienām no «ABLV Bank» noguldījumu nepieejamības iestāšanās. Tas ir ātrāk nekā nosaka Noguldījumu garantiju likums, kas paredz, ka garantētajai atlīdzībai ir jābūt pieejamai noguldītājiem, sākot ar 8. darba dienu pēc dienas, kad konstatēta noguldījumu nepieejamība.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds