Mobilie sakari

Dibina Inteliģento transporta sistēmu asociācijas Latvijas organizāciju

Lelde Petrāne, 29.11.2018

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu Latvijas līdzdalību starptautiskajā savienoto auto tehnoloģiju ekosistēmā, vienlaikus veicinot valsts konkurētspēju un tehnoloģisko sasniedzamību starptautiskā mērogā, LMT sadarbībā ar partneriem dibina Starptautiskās Inteliģento transporta sistēmu asociācijas (ITS asociācija) Latvijas organizāciju. Latvijas ITS Asociācija darbosies kā industrijas sekcija pie Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares asociācijas.

Attīstoties 4G un 5G, strauja izaugsme notiek arī inteliģento transporta tehnoloģiju jomā. Savienotie auto, digitālie ceļi, tālākā nākotnē arī bezpilota auto nodrošinās ilgtspējīgus, drošus, videi draudzīgus mobilitātes risinājumus datu, lietu un cilvēku pārvietošanai. Atbilstoša tiesiskā regulējuma un savienotā transporta risinājumu tehnoloģiju vides izveidei ir nepieciešama starptautiska mēroga ekosistēma, kurā sadarbotos telekomunikāciju operatori, datu platformu nodrošinātāji, auto un sensoru ražotāji, programmatūras izstrādātāji, ceļu infrastruktūras attīstītāji, kā arī publiskā sektora pārstāvji. Eiropas mērogā sadarbību šajā jomā koordinē 27 ITS asociācijas, Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā tāda līdz šim vēl nebija izveidota.

«Latvijas ITS asociācija kļūs par vienotu piekļuves punktu lokāliem un Eiropas mēroga mobilitātes projektiem, pieredzes apmaiņai un partnerībām,» skaidro Juris Binde, LMT prezidents.

Triju Baltijas valstu ministri jau šā gada septembrī parakstīja vienošanos par Baltijas Digitālā ceļa izveidi no Tallinas līdz Viļņai. Savukārt šā gada vasarā LMT iestājās starptautiskajā 5G Automotive Association (5G AA), jo 5G balstītas savienoto auto tehnoloģiju inovācijas ir viena no uzņēmuma darbības prioritātēm.

LIKTA valde ideju ir atbalstījusi, un tagad notiek darbs pie ITS asociācijas izveides, tajā iesaistīties piekrituši 8 partneri. Pievienoties aicināta ikviena ar nozari saistīta organizācija, kas darbojas publiskajā, privātajā vai nevalstiskajā sektorā.

Atbalstu asociācijas izveidei ir pauduši tādi partneri kā Satiksmes ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, VAS Elektroniskie sakari, Microsoft, Accenture, dots. un Apply IT.

Komentāri

Pievienot komentāru