Mazumtirdzniecība

Dienas tēma: 60 tūkstoši upuru

Daiga Laukšteina, 17.12.2015

DB 17. decembra vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neviens no ap 60 000 šobrīd Latvijā lietošanā esošiem kases aparātiem neatbilst jauno noteikumu prasībām, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ministru kabineta (MK) sēdē izskatītie grozījumi noteikumos paredz jaunas tehniskās prasības kases aparātiem no 2017. gada 1. janvāra. Tie papildus ietver vairākus drošības kritērijus. Tādu līdz šim nav bijis, un arī citu valstu pieredzē šādu precedentu nav. Izmaiņu rezultātā Latvijā būs jauna parauga kases aparāti un kases sistēmas – visa tehnika un programmatūra. Situāciju tirgū Ziemassvētku laikā nākamgad ieskicē SIA Arkolat (deviņu veikalu Rito tīkls) vadītāja Daina Pečate: «Pirms gadumijas, kad ir lielākais pircēju pieplūdums un jādomā par pārdošanu, uzmanības centrā būs kases aparātu nomaiņa. Tas uzņēmējiem būs papildus pilnīgi nevajadzīgs stress.»

Jauna parauga kases aparātu un sistēmu ieviešana skars katru tirgotāju, un tas paģēr arī papildu izmaksas. D. Pečate pieļauj iespēju, ka tas pat varētu būt izšķirošs šķērslis daudziem uzņēmumiem, kam nebūs pa kabatai turpināt uzņēmējdarbību valstī ar novārdzinātu ekonomiku un sarukušu pircēju skaitu. Līdztekus tam plašāku diskusiju MK sēdē izraisīja jautājums, kā plānotās izmaiņas paspēt praktiski realizēt, jo pagaidām uzstādījums uzņēmējam ir iegādāties kaut ko, kas tirgū šobrīd vēl nemaz nav pieejams. Tēlainam salīdzinājumam Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) priekšsēdētājs Jānis Endziņš DB ieskicē: «Valsts pasaka, ka visiem uzņēmējiem jānopērk elektromobilis ZAS ar 500 zirgspēkiem un citām prasībām. Proti, kaut kas tāds, kā tirgū vienkārši nav. Tas nozīmē, ka vēl būs vajadzīgs zināms laiks, lai šo produktu saražotu.»

Visu rakstu Tehniski īstenot nevar, bet vajag lasiet 17. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru