Auto

Digitālās paaudzes sapņu auto

Aldis Zelmenis, 08.06.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunais Volkswagen Touareg ir spilgts mūsdienu produkts ar elegantu stāju, labām manierēm un virtuāliem risinājumiem, kas tik iespaidīgos apmēros pagaidām vēl nav redzēti nevienā citā premium SUV modelī

Kopš 2002. gada VW Touareg ir uz palikšanu ielauzies t.s. lielo premium SUV modeļu klubiņā, kur apgrozās tādas personības kā BMW X5, Audi Q7 vai Porsche Cayenne. Trešās paaudzes Touareg ir kļuvis vēl īpašāks auto, jo tam «zem ādas» paslēpts viss labākais un modernākais, kas šobrīd ir Volkswagen koncerna rīcībā, attiecīgi pārspējot tās iespējas, kas ir pat radniecīgajos Audi Q7 vai salīdzinoši nesen prezentētajā Porsche Cayenne modelī.

Kāpēc tas būtu jāpērk

Vieglāks, lielāks, ērtāks un nesalīdzināmi digitālāks. Pirms divdesmit gadiem daudzās mājsaimniecībās Latvijā nebija tik daudz un tik lielu TV ekrānu, kādi tie ir jaunajā Touareg modelī. Par košo ekrānu izšķirtspēju un lielisko grafiku pat nerunāsim. Pēc iesēšanās salonā sākotnējais mulsums, ieraugot digitālo «raķešu palaišanas» vadības centru, drīz vien izzūd, jo saskarne ir ļoti intuitīva un lietošanas algoritms saprotams, tāpēc drīz vien visu var viegli manipulēt un sakārtot pēc paša vēlēšanās. Nestāstīsim, ko visu var uzinstalēt, pielāgot, personificēt, kādi tik elektroniskie palīgi nav Touareg rīcībā, tomēr nevar nepieminēt, ka beidzot arī Touareg jaunie krēsli ir kļuvuši īpaši draudzīgi pilota un blakussēdētāja mugurām, par ko ir saņēmuši vācu muguras dakteru īpašo AGR sertifikātu. Tajos sēdēšana patiešām ir patīkama. Pieliekot klāt daudzpusīgos regulējumus un pat masāžas funkcijas, ikviens pilots sajutīsies šeit īpaši gaidīts un apmīļots.

Kā jau ierasts, lielie ekrāni, superkrēsli un daudz kas cits no ekskluzīvā aprīkojuma attieksies tikai uz pašiem dārgākajiem Touareg top modeļiem. Pagaidām zinām, ka jaunā Touareg bāzes modeļa cena Latvijā ar 231 ZS V6 dīzeli būs, sākot no 59 059 eiro, savukārt ar 286 ZS dīzeli, ko testējām Austrijā, sākot no 64 076 eiro. Topošajiem Touareg īpašniekiem noteikti jāpatur prātā, ka trešās paaudzes modelis būs pieejams trijās dažādās aprīkojuma līnijās, proti, Elegance, kurai uzsvars tiks likts uz aukstiem, metāliskiem toņiem, Atmosphere – siltas krāsas toņi ar interesantiem krāsu salikumiem un visbeidzot no citiem Volkswagen modeļiem pazīstamā R-Line, kas būs ar izteiktu noslieci uz sportiskumu.

Motori

Lai cik tumši mākoņi šobrīd ir savilkušies pār jebkura izmēra dīzeļautomašīnu galvām, lai cik neviesmīlīga pret smagās degvielas motoriem ir kļuvusi pati Vācija, Touareg izmēra auto pagaidām neko labāku par sulīgu V6 vai pat V8 dīzeļmotoru nevar iedomāties. Likumsakarīgi, ka Touareg rīcībā būs gan V6, gan V8 dīzelis.

Visu auto apskatu Digitālās paaudzes sapņu auto lasiet 8. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.