Citas ziņas

Dimantu giganta De Beers peļņa samazinājusies par 99%

Madara Fridrihsone, Db,24.07.2009

Jaunākais izdevums

Pasaulē lielākā dimantu ieguvēja De Beers peļņa 2009. gada pirmajā pusgadā kritusies par 99 %, kas skaidrojams ar to, ka globālās finanšu krīzes dēļ pamatīgi samazinājies pieprasījums pēc dažādām luksusa precēm, tajā skaitā rotaslietām, vēsta Guardian.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos De Beers nopelnījis tikai 3 milj. ASV dolāru, kamēr pērn tādā pašā laika posmā – aptuveni 316 milj. ASV dolāru.

Neapstrādātu dimantu pārdošanas rādītāji, saskaņā ar kompānijas datiem, ir kritušies par 73 %, tādēļ De Beers nolēmis uz laiku apturēt dimantu ieguvi Āfrikā un Kanādā.

2009. gada 2. ceturksnī pieprasījums pēc neapstrādātiem dimantiem gan esot nedaudz pieaudzis, taču tas joprojām ir neliels.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākā dimantu ieguves kompānija De Beers tirgum, kas jau pieradis pie rekordaugstām zelta cenām, piedāvā jaunu investīciju instrumentu – dimantus.

Kompānija vēlas pārliecināt investorus, ka ieguldījumi dimantos ir ne mazāk uzticami kā zeltā, par to vēsta slon.ru. De Beers pārstāvis jau pavēstījis, ka uzņēmumā ar ieinteresētiem piedāvājumiem jau vērsušies brokeri un fondi.

Viegli neklājas arī Krievijas uzņēmumam Alrosa. Saskaņā ar nesen apstiprināto 2009. gada plānu dimantu ieguve saruks par 11 % - līdz 2004. gada līmenim. Paredzēts, ka tīrā peļņa samazināsies par 70 %. Iemesls – cenu un pieprasījuma kritums – pagājušajā gadā dimantu cena sarukusi divas reizes.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vienā no galvenajām pasaules metropolēm, Londonā, 20.novembrī durvis vēris jauns Two More Beers restorāns. Londonas restorānu atklāja AmberStone Hotels, SIA grupas sabiedrība Lielbritānijā 2MB Management Limited. Restorāna izveidē un apgrozāmajos līdzekļos investēti 3 miljoni britu mārciņas.

Izvēlētā atrašanās vieta - adrese: Islington, 59 Upper Street atrodas dinamiskajā Angel rajonā, kas pazīstams ar kultūras vietām, plaukstošu naktsdzīvi, kā arī lielu restorānu un veikalu izvēli, kas turp ik dienu vilina tūkstošiem vietējo iedzīvotāju un tūristu.

Ņemot vērā, ka Londonā alus kultūra ir ļoti populāra, pilsēta ir ideāla vieta, lai ar laiku paplašinātu darbību, izveidojot arvien jaunus restorānus.

Jaunā Two More Beers restorāna interjera dizainu izstrādājusi dizaineres Everita Vegere un Anda Ozoliņa, kura veidoja arī Rīgas restorāna Two More Beers dizainu. Pieturoties pie līdzīga koncepta, Londonas restorāna interjerā iekļauti laikmetīgāki un gaišāki akcenti, bet maltīšu pasniegšanas veidam piešķirta papildu elegance.

Atpūta

Divpadsmitgadnieks atrod 15 tūkstošus vērtu dimantu

Gunta Kursiša,14.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

12 gadus jaunais Maikls Detlefs (Michael Dettlaff) Dimantu krātera parkā (Crater of Diamonds State Park) ASV Ārkanzasas štatā atradis piecu karātu dimantu, informē The State Parks of Arkansas.

Dimants ir pupiņas lielumā, tomēr tā vērtība tiek lēsta aptuveni 15 tūkstošu ASV dolāru apjomā.

M. Detlefs stāsta, ka dimants ir ļoti gluds un līdzīgs stiklam.

Dimantu krātera parks Ārkanzasā ir vienīgā vieta ASV, kur dārgakmeņus atļauts meklēt ikvienam interesentam. Vērtīgo dārgakmeni zēns atradis, zemi pētot vien aptuveni desmit minūtes.

Dimantu krātera parkā kopumā laika gaitā atrasti aptuveni 75 tūkstoši dimantu. Vērtīgākais atradums tajā ir 40 karātu dimants, kas tika atrasts 1924. gadā, savukārt pirmo dimantu 1906. gadā atrada fermeris Džons Hadlstouns (John Huddleston), kuram piederēja pašreizējā parka zeme.

5,15 karātu dārgakmeni, ko atrada M. Detlefs, puisis nodēvējis par «Dieva godības dimantu» (God's Glory Diamond).

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules lielākais dimanta apstrādes uzņēmums De Beers samazinājis dimanta cenas pēc tam, kad pieprasījums pēc šī dārgakmens aizvien ir zemāks nekā piedāvājuma apjoms, raksta Bloomberg.

Anglo American Plc piederošais uzņēmums dimantu cenu samazinājis par 9%. De Beers plāno pārdot dimantus aptuveni 250 miljonu ASV dolāru apmērā, un uzņēmums paredz, ka pēc cenas samazināšanas klienti tos varētu iegādāties lielākos apjomus.

Patlaban dimanta ieguves kompānijām nākas samazināt piedāvājuma apjomus un samazināt cenas, ņemot vērā, ka juvelieri, tirgotāji un ražotāji nespēj gūt pietiekami lielu peļņu, mazinoties juvelierizstrādājumu pārdošanas apjomiem un kredītu apmēriem. De Beers līdz šim mēģināja atbalstīt dimanta tirgu, samazinot ražošanas apjomus, nevis pazeminot cenas.

Nozares attīstība patlaban ir ierobežota pēc tam, kad KBC Groep NV izlēma pārtraukt Antwerp Diamond Bank darbību. Šī banka 80 gadus bija finansējuma avots dimanta apstrādātājiem šajā pilsētā. Tāpat dimanta mazumtirdzniecības pieprasījums samazinājies Ķīnā, kas ir otrs lielākais dimanta tirgus.

Foto

Latvietis, kuru Āfrikas dimantu biznesa aprindās dēvē par «misteru Džonu»

Dienas Bizness,08.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau desmit gadus latvietis Guntars dzīvo Sjerraleonē, kur viņš nonācis, dodoties glābt savas investīcijas dimantu biznesā, kuras veicis laikā, kad vēl strādājis Krievijas banku nozarē.

Šobrīd Guntaram, kuru satikt bija devies Latvijas Playboy žurnālists Ivars Āboliņš, Sjerraleonē ir savs birojs, sava komanda, sava māja labā pilsētas rajonā un aiz muguras akcionāri, kuru vārdus mūsu tautietis gan vēlējies paturēt noslēpumā.

Vietējie viņu pazīst kā «misteru Džonu», jo izrunāt vārdu Guntars šejieniešiem esot neiespējamā misija.

«Jūtos šeit ļoti labi. Esmu absolūti relaksēts un nodarbojos ar to, kas man patīk. Es pērku dimantus, pārdodu dimantus un nodarbojos ar visu, kas saistīts ar dimantiem. Tas, protams, joprojām ietver arī ieguvi un tālāku apstrādi. Esmu dimantu biznesā un esmu šeit, Sjerraleonē - laimīgs,» saka Guntars.

Atpūta

Roga uzņēmis filmu par latvieti dimantu racēju Āfrikā

Monta Glumane,12.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem piedāvās savu pirmo dokumentālo filmu Meklējot Mr.Kauliņu. Filma būs par viņa draugu latvieti Guntaru Kļaviņu, kurš Āfrikā darbojas dimantu biznesā un ar kuru finansiāli savulaik bijusi saistīta arī Prāta Vētra.

Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp viņiem ir arī labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kas noticis ar Mr. Kauliņu. Pēc vairākiem gadiem K. Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Mr. Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.

K.Roga biznesa portālam db.lv stāsta, ka galvenais «vaininieks» filmas tapšanā ir tās producents Sandijs Semjonovs, kurš par latvieti G. Kļaviņu uzzināja no kāda cita latvieša - Harija Švarcbaha, kurš arī šobrīd dzīvo un strādā Āfrikā. S.Semjonovs kā producents līdzdarbojies arī grupas Prāta Vētra filmas tapšanā un tādējādi atklājies, ka K.Roga ar G. Kļaviņu ir labi draugi. Tā radusies doma par filmas uzņemšanu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kono dimantu raktuves Sjerraleonē ir vieta, kur 1972. gada 14. februārī tik atrasts trešais lielākais dimants pasaules vēsturē. Vietējie dimantu racēji savu "lielo akmeni" tur meklē ik dienu, bet nepiederošu baltādainu personu klātbūtne šajā vietā ir izņēmums, turklāt žurnālistu iekļūšana dimantu dzīslā ir ārkārtīgs retums.

Arī žurnālista Ivara Āboliņa un viņa kolēģu atrašanās dimantu raktuvēs, kā stāsta viņš pats, bijusi iespējama tikai dažādu apstākļu sakritību, nejaušību, palīdzīgas rokas un gadījuma dēļ.

Pavisam nesen no Kono pēc piekaušanas un aparatūras salaušanas esot padzīta BBC filmēšanas grupa, kas vēlāk kadrus no dimantu raktuvēm vienkārši inscenēja, savā rakstā žurnālam Playboy min Āboliņš.

Par nelielu samaksu kļūt par pavadoni uz Kono, nodrošinot ne tikai iekļūšanu raktuvēs, bet arī drošību, piekritis Latvijas valstspiederīgā Guntara, kurš ir žurnāla Playboy stāsta galvenais varonis un Sjerraleonē, nodarbojoties ar dimantu biznesu, dzīvo jau desmit gadus, uzņēmējdarbības partneris Sass Levi, kurš ir ne tikai Kono iedzimtais, bet arī reģionā ietekmīga persona. Viņš arī vairākas reizes aicināts iesaistīties politikā, taču vienmēr atteicies, priekšroku dodot biznesam.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievija atslepenojusi informāciju par milzīgām rūpniecisko dimantu atradnēm Sibīrijā, kas, kā apgalvo kaimiņvalsts, varētu radīt revolūciju rūpniecībā.

Krievijas Zinātņu akadēmijas Sibīrijas nodaļa norāda, ka Popigajas meteorīta krāterī atrasti dauzi triljoni karātu ārkārtīgi cietu dimantu, kurus iespējams izmantot rūpniecībā. Atrastie dimanti ir vismaz divas reizes cietāki nekā parastie, tādējādi to izmantošanā paveras ārkārtīgi plašas iespējas, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Dimantu atrašana var izraisīt apvērsumu dažādu instrumentu, ierīču un mehānismu izgatavošanas nozarēs, tomēr, visticamāk, neietekmēs pašu dimantu tirgu, jo tos neizmantos juvelierizstrādājumos.

Saskaņā ar Krievijas zinātnieku aplēsēm, Popigaijas meteorīta krāterī dimantu ir desmit reizes vairāk nekā visā pasaulē kopumā.

Finanses

Slīpētu dimantu cenas atgūstas lēni

Žanete Hāka,16.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cenas slīpētiem dimantiem nav atguvušās tikpat strauji kā neapstrādātu dārgakmeņu cenas, aģentūrai Bloomberg sacījis Izraēlas miljardieris, dimantu investors Levs Levjevs.

«Nav sajūtas, ka slīpētu dārgakmeņu atgūšanās notiek vienādā tempā ar neapstrādātiem dārgakmeņiem, un to cenas tikai tagad sāk atgūties no 2008. gada līmeņiem,» viņš sacījis. «Es ceru, ka līdz 2010. gada beigām tās kaut cik atgūsies, taču kopumā dimantu apstrādātāji ir ļoti sarežģītā situācijā.»

Neapstrādātu dimantu cenas pērn 11 mēnešos pieauga par 48%, bet slīpētu dārgakmeņu cenas samazinājās par 6,4%.

Pasaulē lielākās dimantu kompānijas De Beers pārstāvji norādījuši, ka sagaida pakāpenisku cenas un pārdošanas apjomu pieaugumu nestabilās pasaules ekonomikas situācijas dēļ.

«Pieņemot, ka pasaules ekonomika atkal neieslīgs recesijā, neapstrādātu dārgakmeņu cenām jāatgūstas, un pieprasījums pēc slīpētā dimanta pieaugs, tiklīdz patērētāju noskaņojums uzlabosies,» paredz RBC Capital Markets analītiķis Des Kilalī.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Novembrī Ženēvā par rekordaugstu cenu iecerēts izsolīt 59,6 karātu rozā dimantu. Paredzēts, ka izsolē izdosies iegūt vairāk nekā 60 miljonus ASV dolāru, kas ir rekordsumma dārgakmeņu izsoļu vēsturē.

Dārgakmeņa ar nosaukumu Rozā zvaigzne (Pink Star) izsole paredzēta 13. novembrī, pavēstījis izsoļu nams Sotheby’s. Oktobrī minētais izsoļu nams iecerējis Honkongā izsolīt divus citus dimantus – vienu baltu, kura vērtība aplēsta 28 miljonu ASV dolāru apmērā, un otru zilu (19 miljoni ASV dolāru), raksta Bloomberg.

Analītiķi norāda, ka patlaban ir lielisks laiks dažādu dārgakmeņu izsolēm. Bagātnieki, kuru rīcībā ir ievērojami finanšu līdzekļi, jūtas apdraudēti un savu naudu pūlas ieguldīt vērtīgos priekšmetos. Krāsaini dimanti ir ārkārtīgi reti sastopami, tāpēc tiek ļoti augstu vērtēti.

Rozā dimantu Āfrikā izraka vairāku dimantu iegūšanas kompāniju apvienība De Beers, un plašāka publika ar to tika iepazīstināta 2003. gadā, kad tas tika izrādīts izstādē Monako. 2007. gadā dimants nonāca privātīpašumā, kad to iegādājās kāds anonīms pircējs.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rets sārtais dimants, kas iegūts no lielākā Krievijā atrastā šīs krāsas neslīpētā dimanta, trešdien tika pārdots "Sotheby's" izsolē Ženēvā par 26,6 miljoniem ASV dolāru (22,6 miljoniem eiro).

Par "Rozes garu" nosauktā 14,83 karātu dimanta galīgā izsoles cena, ieskaitot komisijas maksu, bija pasaules rekords purpursārtam dimantam.Ovālais dārgakmens tika nosolīts dažu minūšu laikā interneta izsolē. Tā pircējs bija anonīms.

"Sotheby's" izsoļu rīkotājs Benuā Repelēns nosauca šo dimantu par "īstu dabas brīnumu" un piebilda, ka sārto dimantu cenas pieaug, jo tie kļūst arvien retāki.

"Rozes gars" tika noslīpēts no 27,85 karātu dārgakmeņa, kuru 2017.gadā atrada dimantu ieguves kompānija "Alrosa" Sahas Republikā.

Apmēram gadu ilgā darbā dimants tika noslīpēts līdz ovālai formai, saglabājot tā sārto krāsu.

Sārtie dimanti ir visretākais dimantu paveids, un tie ir visvairāk pieprasīti globālajā dimantu tirgū.
Pasaulē

Putins Indijā slēdz līgumus par ciešāku sadarbību enerģētikā un aizsardzībā

LETA--AFP,11.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Indijas premjerministrs Narendra Modi pēc tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ceturtdien paziņoja, ka Maskava valstī, kas ciešs no energoresursu nepietiekamības, būvēs desmit kodolreaktorus.

Putins ieradies Indijā, lai stiprinātu abu valstu attiecības enerģētikā un aizsardzībā, cerot tādējādi atdzīvināt Krievijas ekonomiku, kas cietusi no rietumvalstu sankcijām, kuras ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu un Krimas aneksiju.

Kopīgajā preses konferencē Modi, kurš pēc nākšanas amatā centies stiprināt attiecības arī ar ASV, solīja nemazināt Indijas atbalstu Krievijai.

«Šo attiecību svarīgums un to unikālā vieta Indijas ārpolitikā nemainīsies,» uzsvēra premjers.

Viņš piebilda, ka enerģētiskā drošība ir «izšķiroša Indijas ekonomikas attīstībai un darbavietu radīšanai jaunatnei».

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas dimantu ieguves gigants Alrosa saņēmis valdes apstiprinājumu saistībā ar atļauju iegādāties Krievijas dimanta apstrādes kompāniju Kristall Production Corporation, kas ir lielākais šīs jomas uzņēmums Krievijā un viens no lielākajiem dimanta apstrādes uzņēmumiem pasaulē, raksta Mining.com.

Ja darījums tiks noslēgts, tad Krievijas dimantu gigants kļūs par spēcīgāko konkurentu ASV kompānijai De Beers, kas ir pasaules lielākais ražotājs, vērtējot pēc uzņēmuma vērtības.

Kristall Production Corporation izveidots 1963.gadā un ik gadu apstrādā aptuveni 300 tūkstošus karātu dimantu, un kompānijas ieņēmumi sasniedz aptuveni 200 miljonus dolāru gadā. Kristall Production Corporation patlaban iegādājas dimantus no Alrosa, taču .

Galerijā augstāk – ieskats Kristall Production Corporation!

Pasaulē

Āfrikā bagātākais cilvēks - būvniecības magnāts

Lelde Petrāne,17.11.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvniecības magnāts no Nigērijas ierindots izdevuma Forbes veidotā Āfrikas bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, ziņo BBC.

Aliko Dangotes, kam pieder Dangote Cement akcijas un kurš darbojas arī miltu un cukura biznesā, bagātība tiek lēsta 10,1 miljarda ASV dolāru vērtībā.

50 Āfrikas bagātāko cilvēku saraksta otrajā vietā atrodas Nikijs Openheimers no Dienvidāfrikas, kuram esot 6,5 miljardi ASV dolāru.

Kopējā sarakstā ierindoto cilvēku bagātība ir 64,9 miljardi ASV dolāru.

Salīdzinājumam - 40 bagātākajiem cikvēkiem no Taivānas pieder 92,7 miljardi ASV dolāru.

Āfrikas sarakstā ierindoto, starp kuriem nav neviena sieviete, vidējais vecums ir 61 gads.

Dangote un Openheimers no dimantu ieguves kompānijas De Beers ir divi no 16 sarakstā esošajiem miljardieriem.

Pasaulē

Wikileaks atklāj Zimbabves prezidenta sievas dimantu biznesu

Lelde Petrāne,16.12.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Greisa Mugabe sūdz tiesā Zimbabves laikrakstu, jo tas publicējis informāciju, ko nopludināja Wikileaks. Viņa esot guvusi «milzīgu peļņu» no valsts dimantu raktuvēm, ziņo BBC.

Prezidenta sieva no laikraksta Standard pieprasa 15 miljonus ASV dolāru.

Laikraksts svētdien citējis ASV diplomātisko saraksti, ko publiskoja Wikileaks. Lielbritānijas kalnrūpniecības uzņēmuma vadītājs Endrjū Kransviks sacījis: «Ir neliela grupa augsta ranga Zimbabves amatpersonu, kas gūst milzīgu peļņu no Chiadzwa [raktuves].» Tālāk paskaidrots, ka tā ir Greisa Mugabe, centrālās bankas vadītājs Gideons Gono, kā arī citas amatpersonas no armijas un prezidenta Roberta Mugabes partijas.

Greisas Mugabes advokāts šo informāciju nodēvējis par nepatiesu, skandalozu un ļaunprātīgu.

Marange dimantu lauki Zimbabves austrumos tiek uzskatīti par pasaulē bagātīgākajiem.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) jaunā sankciju kārtā ierosinājusi aizliegt Krievijas dimantu un sašķidrināto naftas gāzu importu, liecina dokuments, ar kuru trešdien iepazinās aģentūra AFP.

Sankciju paketē, kas Eiropas Savienības (ES) valstīm jāapstiprina vienprātīgi, iekļauti arī pasākumi, kuru mērķis ir neļaut Maskavai apiet naftas cenu ierobežojumus.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī ES ir piemērojusi Krievijai jau 11 sankciju kārtas.

Sankcijas ir iedragājušas Krievijas ekonomiku, taču Kremlim joprojām izdodas ievērojami palielināt savus militāros izdevumus.

Jaunākie pasākumi ir izstrādāti, lai vēl vairāk samazinātu Krievijas ienākumus, vēršoties pret tās ienesīgo dimantu eksportu, kura vērtība pirms kara bija aptuveni 3,7 miljardi eiro gadā.

ES aizliegums attieksies uz dabīgajiem un sintētiskajiem dimantiem un juvelierizstrādājumiem no 2024.gada sākuma un uz Krievijas dimantiem, kas apstrādāti trešās valstīs, no nākamā gada septembra.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Beļģijas, Šveices un Francijas varasiestādes arestējušas 33 cilvēkus saistībā ar vienu no pasaulē lielākajām dimantu zādzībām. Februārī noziedznieki bija izlauzušies cauri Briseles lidostas žogam un nozaguši dārgakmeņus, kuru vērtība aplēsta 50 miljonu eiro apmērā.

Varasiestādes norāda, ka starp arestētajiem ir gan laupīšanas organizētāji, gan arī līdzzinātāji. Policija izņēmusi lielas naudas summas, dārgakmeņus un luksusa automašīnas. Pagaidām neesot skaidrs, kāds uzdevums «gadsimta zādzības» laikā bijis katram arestētajam.

Lielākā daļa nozagto dimantu uzieta Šveicē, kur saistībā ar laupīšanām arestēti astoņi cilvēki, tostarp uzņēmēji un juristi. Savukārt Beļģijā izdevies aizturēt 24 cilvēkus.

Februārī notikusī dimantu zādzība ir viena no lielākajām dārgakmeņu nolaupīšanām pēdējo gadu laikā. Dimanti zādzības brīdī tika pārkrauti no automašīnas lidmašīnā, kurai bija jādodas uz Cīrihi Šveicē. Zagļi, pārģērbušies par policistiem, lidostā iebrauca pa žogā iepriekš izgrieztu caurumu automašīnās, kas, līdzīgi kā operatīvais transports, bija aprīkotas ar bākugunīm.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Austrālijas kalnrūpniecības kompānija paziņojusi, ka atradusi 12,76 karātu rozā dimantu, lielāko neapstrādāto rozā dimantu, kāds atrasts valstī, ziņo BBC.

Retais dimants atrasts Rio Tinto dimantu raktuvē Austrālijas rietumos.

Dimants, kura vērtība tiek lēsta miljonos, tiek apstrādāts Austrālijas pilsētā Pērtā.

Tas tiks pārdots vēlāk šajā gadā, kad būs izrādīts citviet pasaulē, tostarp Ņujorkā un Honkongā.

Dimanta apstrādes process, kas sākts otrdien, varētu aizņemt aptuveni 10 dienas.

Vairāk nekā 90% no pasaulē sastopamajiem rozā dimantiem nāk no tās pašas raktuves, kur atrasts šis dimants, liecina Rio Tinto paziņojums.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izsoļu namā Sotheby’s par rekordaugstu cenu pārdots auskaru pāris, raksta Bloomberg.

Auskaru pāris, kas sastāv no zila un rozā dimanta, pārdots par 57 miljoniem dolāru.

Auskaru Apollo Blue un Artemis Pink, kas nodēvēti par godu grieķu dieviem, vērtība iepriekš tika lēsta 50-68 miljonu dolāru diapazonā.Abus auskarus iegādājies viens pircējs, kurš nav vēlējies atklāt savu vārdu.

Viņš 14,54 karātu zilo dimantu pārdēvējis par The Memory of Autumn Leaves, bet 16 karātu rozā dimantu par The Dream of Autumn Leaves. Līdz šim augstākā cena, par kādu izsolīti auskari, bija 17,7 miljoni dolāru pērnā gada novembrī Christie’s izsoļu namā.

Pēdējā laikā modē ir krāsainie dimanti, kas iekaro augsto cenu pozīcijas. Pērn Christie’s par 58 miljoniem dolāru pārdeva 14,62 karātu dimantu Oppeheimer Blue, bet Sotheby’s – aizvadītajā mēnesī par 71 miljonu dolāru pārdots 59,6 karātu dimants Pink Star.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Botsvānā atrasts 1111 karātu dimants, kas ir lielākais šī veida dārgakmens vairāk nekā 100 gadu laikā, raksta Bloomberg.

Dimantu, kura izmērs ir tikai nedaudz mazāks par tenisa bumbiņu, atklājusi ieguves kompānija Lucara Diamond Corp.

«Šādas kvalitātes dārgakmeņa, kas ir lielāks par 1000 karātiem, atrašana nevar tikt atstāta bez ievērības, jo tas ir lielākais atradums vairāk nekā gadsimta laikā,» norādījis Lucara vadītājs Viljams Lambs.

Iepriekš šajā gadsimtā lielākais atrastais dimants bija 603 karātu.

«Ir gandrīz neiespējami aprēķināt vērtību šādam dārgakmenim, ņemot vērā, ka novērtējums ir ļoti atkarīgs no krāsām, tīrības un apstrādes kvalitātes,» sacījis BMO Capital Markets analītiķis Edvards Sterks.

Lucara šā gada jūlijā pārdeva 341,9 karātu 2.A tipa dimantu par 20,6 miljoniem dolāru jeb 60 tūkstošiem dolāru par karātu, stāstīja analītiķis.

Atpūta

FOTO: Marijas Antuanetes kaklarota izsolīta par 32 miljonu eiro rekordcenu

LETA,15.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērļu un dimantu kaklarota, kas bija piederējusi karalienei Marijai Antuanetei pirms viņas sodīšanas ar nāvi Francijas revolūcijas laikā, trešdien tika pārdota izsolē Ženēvā par 36 miljoniem ASV dolāru (32 miljoniem eiro), uzstādot jaunu cenas rekordu pērļu rotaslietām un ievērojami pārsniedzot izsoles sākumcenu – apmēram divus miljonus dolāru.

Izsoļu nama «Sotheby's» rīkotā izsole notika luksusa viesnīcā Ženēvas ezera krastā, un tajā tika pārdota Marijai Antuanetei piederējušu 10 rotaslietu kolekcija, no kurām dažas divus gadsimtus nebija redzētas sabiedrībā.

Šīs 10 rotaslietas, kuru kopējā sākumcena bija ap trim miljoniem dolāru (trim miljoniem eiro), tika nosolītas par pavisam 43 miljoniem dolāru (38 miljoniem eiro), paziņoja «Sotheby's».

Dimantu broša, kuru bija cerēts pārdot par apmēram 80 000 dolāru (70 000 eiro), tika nosolīta par 1,75 miljoniem dolāru (1,5 miljoniem eiro).

Izsoles nagla tomēr bija dabisko pērļu un dimantu kareklis, kuru par minēto rekordcenu nosolīja anonīms privāts pircējs.

Investors

FOTO: Rozā dimants izsolē pārdots par rekordaugstu cenu - 50 miljoniem dolāru

Db.lv,14.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dimants ar nosaukumu «Rozā mantojums» izsoļu namā Christie’s pārdots par rekordaugstu cenu – 50 miljoniem ASV dolāru, raksta CNBC.

19 karātu dimantu iegādājies ASV luksusa juvelierizstrādājumu ražotājs Harry Winston. Pārdevēja identitāte netiek atklāta.

«Dimants pārdots par ārkārtīgi augstu cenu – 50 miljoniem dolāru jeb 2,6 miljoniem dolāru par karātu, kas ir rekordaugsta cena pasaulē par rozā dimantu,» skaidro Christie’s luksusa grupas vadītājs Fransuā Kjurels. «Šis dimants man ir dimantu Leonardo da Vinči, un es nedomāju, ka pasaulē ir atrodams kas labāks,» viņš uzsver.

Ik pusgadu rīkotajā Ženēvas juvelierizstrādājumu izsolē pārdošanas apjomi sasniedza 110 miljonus dolāru, un 86% no lotēm atrada jaunos īpašniekus, savukārt 11 no objektiem tika pārdoti par vairāk nekā 1 miljonu dolāru.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tie ir reti, skaisti, vērtīgi un meitenes labākie draugi, bet tradicionāli dimanti netiek īsti uztverti kā aktīvu klase, raksta The Wall Street Journal.

Dimantiem nav «droša patvēruma» statuss, kāds ir zeltam, un to cenas ir daudz nestabilākas, salīdzinot ar dārgmetāliem. Kamēr zelta vērtība šogad ir pieaugusi par aptuveni 25%, dimantu cenas – līdz ar luksusa nozares neveiksmīgo sniegumu - ir samazinājušās vismaz par 10%.

Bet pieaugošais pieprasījums pēc materiālajiem aktīviem un portfeļa diversifikācijas ir novedis pie vairāku dimantu investīciju fondu izveidošanas šogad, kas tic, ka var sniegt labu peļņu ieguldītājiem. Kā vienu no piemēriem The Wall Street Journal min Krievijas investīciju grupu Alfa Capital, kas izveidojusi dimantu ieguldījumu fondu ar minimālo ieguldījumu 1 miljons eiro un prognozēto ienākumu 15% līdz 17% robežās.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

110 karātu dzeltens dārgakmens saukts par saules lāses dimantu un uzskatīts par lielāko šāda veida dimantu pasaulē izsolē Ženēvā pārdots par rekordcenu - 10 miljoniem Šveices franku (10,9 miljoniem ASV dolāru), atsaucoties uz izsolītāja Sotheby `s paziņojumu, vēsta thelocal.ch.

«Desmit miljoni franku. Pārdots!» Deivids Benets (David Bennett) no Sotheby `s sacījis aptuveni 150 cilvēkiem, kuri bija sapulcējušies uz izsoli luksusa viesnīcā Šveices pilsētā Ženēvā.

«Tas dzeltenajam dimantam ir absolūts rekords,» pēc pārdošanas žurnālistiem sacījis Benets un akcentējis: «Tas ir iespaidīgs, unikāls akmens.»

Viņš stāstījis, ka pircējs ir «anonīma persona», kura savu piedāvājumu izteikusi telefoniski.

Pārdošanas cena gan ir nedaudz zemāka nekā eksperti bija lēsuši. Viņi dzelteno dimantu bija novērtējuši robežās no 11 līdz 15 miljoniem dolāru.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izsoļu nams Christie`s izlicis tirdzniecībā retu rozā krāsas dimantu. Piecus karātus smagais akmenis novērtēts 5 līdz 7 miljonu USD ((2.49 milj. LVL līdz 3.48 milj. LVL)vērtībā, ziņo Reuters.

Dimanta izsole notiks šā gada decembrī.

(Foto: REUTERS/SCANPIX)Savukārt pats dārgākais dimants tika pārdots 2008. gada decembrī, kad 35.56 karātus smagu zilo dimantu pārdeva par 24 miljoniem USD (11.9 milj. LVL).