Diskutē par transporta savienojumiem ar Ķīnu 

Par izaicinājumiem un iespējām, veidojot transporta un loģistikas savienojumus starp Ķīnu un Centrālās un Austrumeiropas valstīm 16+1 sadarbības formātā šodien tika spriests vienā no Rīgā notiekošā premjeru samita un biznesa foruma paneļdiskusijām.

Egons Mudulis, 2016. gada 05. novembris plkst. 15:54

Šis Latvijas transporta nozarei bijis nozīmīgs gads. Rīgā jau otro reizi pulcējas transporta un loģistikas nozares galvenie spēlētāji, interesenti un sadarbības partneri, jo maijā jau bija 16+1 transporta ministru konference un biznesa forums, norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Pēc viņa teiktā Latvijas priekšrocība Eirāzijas savienojumos ir savietojamība ar Krievijas dzelzceļa infrastruktūru, bet virzienā uz Eiropas tirgu Latvija var piedāvāt trīs neaizsalstošas ostas un izdevīgus nosacījumus darbībai speciālajās ekonomiskajās zonās, saņemot nodokļu atvieglojumus. Tāpat tiek īstenots vērienīgs projekts (Rail Baltica) savienošanai ar Eiropas dzelzceļa sistēmu.

Pēc satiksmes ministra teiktā, Ķīnas un Latvijas ietvaros jau īstenoti nozīmi preojekti. Piemēram, šodiek tiks prezentēs konteinervilceins no Jivu pilsētas. Tāpat plānots parasktīt sadarbības memorandus starp valdībām un uzņēmumiem. Latvijai sadarbībā ar Ķīnu transporta un loģistikas jomā ir četras prioritātes. Proti, proti, konteinervilcienu attīstība, ostu un termināļu attīstība, piedāvājot efektīvus kravu pārvadājumu risinājumus Krievijas, Baltkrievijas un Centrālāzijas virzienā, sadarbība aviācijā gan pasažieru, gan kravu pārvadājumos, kā arī industriālo zonu atīstība, izmantojot speciālo ekonomisko zonu piedāvātās iespējas.

Kā valstij ar mazu tirgu Maķedonijai transporta un loģistikas joma ir ļoti svarīga, lai piesaistītu investīcijas un būtu savienota ar apkārtējām valstīm, izteicās Maķedonijas premjera vietnieks ekonomikas jautājumos Vladimirs Peševskis. Pēc viņa teiktā, valsts centieni uzlabot biznesa vidi ļāvuši tai pakāpties Pasaules Bankas Doing Business reitingā 10. vietai pasaulē un 5. vietai Eiropā. Maķedonija ir pirmā no valstīm, kas īsteno ceļu infrastruktūras projektus sadarbībā ar Ķīnu 16+1 formātā.

Valsts prioritāte ir paātrināt iestāšanos procesu Eiropas Savienībā, atzīmēja Serbijas Būvniecības, transporta un infrastruktūras ministrijas valsts sekretārs Miodrags Poledika. Pateicoties fiskālai stabilitātei un institucinālajām reformām, Serbijas iekšzemes kopprodukts šogad pieaugs par  apmēram 2,7%, savukāt nākamgad 3,5% apmērā. Sadarbībā ar ķīniešiem tiek īstenos dzelzceļa projekts ātrgaitas vilcieniem maršrutā Belgrada‒Budapešta.

Kopš 2011. gada marta China Railway Exprees (CRE) pakalpojumi ātri attīstījušies, norādīja China Railway Container Transport direktora vietnieks Zhong Cheng. Šā gada 2016. gada deviņos mēnešos kopumā abos virzienos maršrutā Ķīna‒Eiropa jau nosūtīti 1125 vilcieni. Tas bijis iespējams, pateicoties labiem infrastruktūras savienojumiem un apjomiem, ko dzelceļš spēj pārvadāt. Turpmā plānots strādāt pie CRE zīmola attīstības, optimizācijas un atpakaļvilcienu attīstības.

Savukārt VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš foruma dalībniekus iepazīstināja ar Latvijas transporta sistēmas iepējām un esošajiem, kā arī potenciālajiem dzelzceļa transporta savienojumiem.

Eiropas platuma sliežu projekts Rail Baltica ir iztrūkstošais savienojums Eirāzijas kravu plūsmā, sacīja kopuzņēmuma RB Rail vadītāja Baiba Rubesa.

Savukāt kā Db.lv norādīja kāds nozares spēlētājs, Satiksmes ministrija nav bijusi uzdevumu augstumos, organizējot B2B komersantu savstarpējās tikšanās samita laikā. Proti, no ministrijas tā arī nav saņemta atbilde, kādiem Ķīnas uzņēmumiem varētu būt interese par sadarbību, lai gan ministrijai Latvijas uzņēmējus interesējošās sfēras pieteiktas pāris mēnešus iepriekš.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2016. gada 05. novembris plkst. 9:12

Gan Ķīnas, gan Latvijas pārstāvji saredz iespēju veikt regulārus pāravadājumus maršrutā...

2016. gada 04. novembris plkst. 17:44

Satiksmes ministrija kā VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) akcionārs, ir ievēlējusi...

2016. gada 04. novembris plkst. 16:05

Pirmais testa konteinervilciens, kas no Ķīnas pilsētas Jivu uz Rīgu izbrauca 20....

2016. gada 03. novembris plkst. 14:00

Cīnoties par vietu debesīs, avio milzis Air France-KLM paziņojis par plāniem veidot...

2016. gada 03. novembris plkst. 11:09

Lai novērstu situācijas, kad sabiedriskā transporta reiss kopumā vai tā daļa tiek...

2016. gada 03. novembris plkst. 7:00

No izrādīšanās līdz lielākajai iespējai, tā 16+1 valstu samitu redz transporta nozares...

2016. gada 02. novembris plkst. 16:13

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair Viļņas lidostā atklājusi jaunu lidmašīnu bāzi,...

2016. gada 02. novembris plkst. 14:00

Sākot ar šodienu tiek veikts pasaulē īsākais starptautiskais lidojums, kas ilgst vien...

2016. gada 01. novembris plkst. 15:55

Biedrība Baltijas asociācija – transports un loģistika (BATL) atzinīgi vērtē ministru prezidenta...

2016. gada 31. oktobris plkst. 21:42

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi kriminālprocesu saistībā...