Finanses

Divas Rīgas kuģu būvētavas maksātnespējas prasības apvienotas vienā

Žanete Hāka, 10.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ceturtdien Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa sāka skatīt SIA Komandor maksātnespējas pieteikumu pret AS Rīgas kuģu būvētavu, paziņojumā NASDAQ OMX Riga informē kompānija.

Tiesas sēdē tika paziņots, ka ir uzsākts otrs maksātnespējas process saskaņā ar TOV Morskije Tehnologii pieteikumu un saskaņā ar likumu lietas tiek apvienotas un to izskatīšana atlikta uz 29. aprīli, plkst 14.

Db.lv jau rakstīja, ka Ukrainas uzņēmums Morski Tehnologii tiesā iesniedzis maksātnespējas pieteikumu pret AS Rīgas kuģu būvētava par ļaunprātīgu maksājumu neveikšanu vairāk nekā 120 tūkstošu eiro apmērā, liecina uzņēmuma maksātnespējas pieteikumā esošā informācija. Komandor Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniedzis maksātnespējas pieteikumu pret RKB par neizpildītām saistībām vairāk nekā 43 tūkstošu eiro apmērā.

RKB iepriekš informēja, ka kompānijā tiek veikts apjomīgs neatkarīgs audits, pirms kura pilnīgas pabeigšanas RKB ir apņēmusies atturēties publiskot kopējos rezultātus. Taču jau patlaban iegūts pietiekami plašs faktoloģiskais materiāls, lai izdarītu secinājumus, ka pienākumus pildījis nolaidīgi esot pildījis bijušais valdes loceklis Igors Komarovs, norāda RKB pārstāvji.

Viņi uzsver, ka I. Komarovs maksājis apakšuzņēmējiem par faktiski neveiktiem darbiem.