Divu dienu laikā dažādās Latvijas vietās aiztur gandrīz sešus miljonus kontrabandas cigarešu 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde šī gada 4. un 5. februārī, veicot muitas kontroles pasākumus divās dažādās Latvijas vietās – Daugavpilī un Valmierā - aiztur gandrīz sešus miljonus dažādu marku kontrabandas cigaretes un abos gadījumos par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāk kriminālprocesus.

, 09.2.2010
1/6

VID

VID Muitas kriminālpārvaldes eksperti pieļauj, ka šāds daudzums cigarešu liecina par to, ka abas šīs kravas, visticamāk, nebija pilnībā domātas tikai Latvijas tirgum, bet daļēji arī realizācijai Skandināvijas valstīs un citās ES dalībvalstīs.

Šī gada 4. februārī VID Muitas krminālpārvaldes darbinieki, veicot kādas noliktavas teritorijas un telpu pārbaudi Daugavpilī, konstatēja, ka noliktavas teritorijā atrodas aizslēgta kravas automašīna VOLVO ar Lietuvas Republikas valsts reģistrācijas numuru un piekabi ar Lietuvas Republikas valsts reģistrācijas numuru. Automašīnas šoferis nebija atrodams.

Pieaicināto personu klātbūtnē automašīnai tika veikta padziļinātā muitas kontrole. Tās laikā, atverot automašīnas kravas kasti un piekabes durvis, VID darbinieki konstatēja, ka iekšējie piekabes un kravas kastes garuma izmēri ir acīmredzami mazāki par tās ārējiem izmēriem, tādēļ tika pieņemts lēmums uzlauzt kravas kastes un piekabes priekšējās sienas. Pēc minēto darbību veikšanas VID darbinieki atklāja, ka automašīnas kravas nodalījumā un piekabē ir izveidotas slēptuves (dubultsienas), kurās noslēpti gandrīz trīs miljoni dažādu marku - Saint George un Jin Ling - cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Par minēto faktu tajā pašā dienā uzsākts kriminālprocess. Atrastās cigaretes tuvākajā laikā tiks nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Savukārt, jau nākamajā dienā, šī gada 5. februārī, VID Muitas kriminālpārvaldes Mobilo vienību darbinieki, veicot muitas kontroles pasākumus Priekuļu novada Lodē uz autoceļa Valmiera-Cēsis, apturēja kravas automašīnu Mercedes Benz ar Lietuvas Republikas numura zīmēm.

Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem kravā vajadzēja atrasties saldējumam BATMAN, taču, veicot automašīnas padziļināto pārbaudi, VID Muitas krimnālpārvaldes darbinieki konstatēja, ka saldējums kravā atrodas tikai divās priekšējās palešu rindās un  pārējo palešu augšējā daļā esošajās kastēs, savukārt pārējās kastēs - gandrīz trīs miljoni dažādu marku kontrabandas cigaretes - Jin Ling un L&M - bez akcīzes markām.

Par minēto faktu nākamajā dienā uzsākts kriminālprocess. Minētās automašīnas šoferis - Lietuvas pilsonis – aizturēts, un šī gada 7. februārī Zemgales priekšpilsētas tiesa viņam piemērojusi drošības līdzekli - drošības naudas iemaksu.

Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu  aptuveniem aprēķiniem, abu kriminālprocesu ietvaros aizturēto cigarešu rezultātā novērstais kaitējums valsts budžetam nenomaksāto nodokļu veidā ir nedaudz vairāk nekā 412 tūkst. latu.

picturegallery.9e0bb621-3fc2-4327-b5e4-ffe32ca82e6f