Dobeles dzirnavnieka kredītlīnija palielināta līdz 13 miljoniem eiro 

AS Dobeles dzirnavnieks parakstījis līgumu ar Swedbank par apgrozāmo līdzekļu finansēšanu, ar kuru tika pagarināta un vienlaikus līdz 13 miljoniem eiro palielināta esošā kredītlīnija, informēja bankas pārstāvji.

Žanete Hāka, 18.06.2013

Dobeles dzirnavnieks izmantos apgrozāmos līdzekļus, lai sagatavotos jaunajai graudu sezonai, kā arī ieguldīs jauno projektu attīstībā – tostarp, spageti makaronu ražošanas līnijā un cieto kviešu dzirnavām nepieciešamo izejvielu iegādē.

«Kā katru gadu ap šo laiku, aktīvi gatavojamies jaunajai graudu iepirkuma sezonai,» saka AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, piebilstot, ka jau tiek slēgti pirmie līgumi, un uzņēmums turpina pilnveidot sistēmu, lai vēl paātrinātu graudu pieņemšanas procesu. Paralēli graudu iepirkumam tiek realizēti vairāki investīciju projekti, tostarp jaunu dzirnavu izbūve, kurās varēs malt cieto kviešu graudus, un spageti ražotnes celtniecība.

Plānots, ka testa režīmā spageti ražošana tiks uzsākta jūlijā un jau rudenī veikalu plauktos parādīsies Dobelē ražotie spageti.

Laikraksts Dienas bizness jau rakstīja, ka, ieguldot vairāk nekā 4 miljonus eiro, šovasar a/s Dobeles dzirnavnieks atklās jauno spageti ražotni.

Kā DB informē uzņēmumā, investīcijas spageti rūpnīcas ražošanas tehnoloģiskās līnijas izveidei ir ap 3.8 miljoni eiro, no tā 35% ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalsts.

Jaunās spageti ražotnes jauda plānota ap 2,5 tonnām spageti stundā.

Jaunākais izdevums