Quantcast

Jaunākais izdevums

Nesenais eiro kursa pieaugums rada bažas, atzinis Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārstāvis, Itālijas centrālās bankas vadītājs Ignacio Visko.

Tādējādi nav jābrīnās, ja ECB reaģēs, ja tas virzīs inflāciju prom no noteiktā mērķa, viņš uzsvēris.

I. Visko gan noliedza, ka ECB šajā jautājumā domas dalās, un uzsvēra, ka viņa viedoklis sakrīt ar valdes viedokli.

"Nesenais eiro kursa pieaugums ir satraucošs, jo rada tālāku spiedienu uz cenām šobrīd, kad inflācija jau tāpat ir zema," viņš sacījis.

"Monetārās politikas sekas ir acīmredzamas - ja lejupvērstais spiediens apdraudēs mūsu cenu stabilitātes mērķi, mums būs jāiejaucas. Savukārt, ja notiks pretēji efekti, tad varētu pietikt ar pasākumiem, ko jau esam ieviesuši," viņš saka.

Eiro savu augstāko līmeni kopš 2018.gada vidus sasniedza 1.septembrī - 1,2011 dolārus, taču kopš tā laika tā vērtība atkal sarukusi, un patlaban atrodas pie 1,163 dolāriem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada augustā SIA "Karavela" noslēgusi Vācijas zivju konservu ražotāja "Larsen Danish Seafood" pirkšanas darījumu, informē uzņēmumā.

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem augustā tika veikti pēdējie maksājumi, kā arī pilnībā ir pārvestas uz Latviju un palaistas visas ražošanas iekārtas, kā arī "Karavelas" īpašumā pāriet visas vācu ražotāja preču zīmes, no kurām "Larsen " zīmols ir pats vērtīgākais. Tieši "Larsen" pārdošanas apjomi Vācijā ir auguši ļoti strauji - "Larsen" konservu pārdošanas apjoms 2019. gadā bija 2,24 miljoni eiro, bet šā gada pirmo sešu mēnešu apgrozījums sasniedzis 2,08 miljonus eiro.

"Tas, kas mani dara īpaši priecīgu, ir fakts, ka šis darījums vēlreiz pierāda, ka Latvijas uzņēmumi var kā līdzīgs ar līdzīgu konkurēt ar Vācijas ražotājiem, kas ir vieni no spēcīgākajiem Eiropas tirgū. Šobrīd jau vairāk domājam par 2021. gadu, jo tas solās būt nezināmu notikumu pilns – Brexit, Covid turpinājums, dolārs…," tā saka kompānijas vadītājs Andris Bite.

Komentāri

Pievienot komentāru