Finanses

ECB varētu pārņemt četru banku tiešu uzraudzību; to vidū arī Rietumu banka

LETA, 10.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka veiks padziļinātu analīzi četrām bankām, kuras varētu nonākt tās tiešā uzraudzībā.

Šīs bankas ir ASV Citigroup Īrijas struktūrvienība Citibank Europe, Itālijas Banca Mediolanum, Slovēnijas Abanka un Latvijas Rietumu banka, norāda ECB.

ECB jau uzrauga eirozonas 129 lielākās bankas, lai nodrošinātu, ka tās ir pietiekami spēcīgas, lai spētu pārciest krīzes bez visas banku sistēmas apdraudēšanas.

Tās uzraudzības pienākumi sniedz ECB tiesības izmeklēt bankas, pārbaudīt to iegādes darījumus un likt tām paaugstināt kapitāla rezerves. Tāpat ECB var piešķirt vai atņemt banku licences.

ECB norāda, ka tā veiks šo četru banku visaptverošu izvērtēšanu, kas ietvers bankas aktīvu kvalitātes pārskatīšanu un tā dēvētos stresa testus, lai pārbaudītu to spēju pārciest satricinājumus.

Šīs izvērtēšanas rezultāti gaidāmi novembrī.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem pagājušā gada beigās Rietumu banka bija pēc aktīviem trešā lielākā banka Latvijā. Salīdzinājumā ar 2014.gada beigām mainījusies Latvijas lielāko banku topa trešās vietas ieņēmēja - 2014.gada nogalē trešā lielākā banka vēl bija SEB banka, bet pagājušā gada beigās tā bija ceturtā pēc aktīviem lielākā banka. Šo pārmaiņu dēļ Rietumu banka nonāks tiešā ECB uzraudzībā.