Transports un loģistika

Ecolines uz Ukrainu iespēju robežās brauks, izslēdzot Baltkrieviju

Gunta Kursiša, 14.05.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautisko sauszemes pasažieru pārvadājumu operators Ecolines maina maršrutus, kuru gala mērķis ir Ukrainā. Turpmāk Ecolines Ukrainā centīsies iebraukt no Polijas, izslēdzot Baltkrieviju, pavēstījuši uzņēmuma pārstāvji.

Ecolines pārstāvji skaidro, ka tādas izmaiņas tiek veiktas, ņemot vērā saspīlējumu Ukrainā.

Maršruti tiks mainīti iespēju robežās. «Piemēram, uz Odesu Ukrainā no šā gada 17. jūnija pilnīgi visi pārvadājumi tiks veikti nevis cauri Baltkrievijai, kā līdz šim, bet gan tikai cauri Polijai. Savukārt pasažieri, kuru galamērķis ir Kijeva, varēs izvēlēties maršrutu pēc nepieciešamības, proti, cauri Polijai vai Baltkrievijai,» teikts Ecolines paziņojumā.

Braucot, piemēram, no Rīgas uz Odesu cauri Polijai nevis Baltkrievijai, ceļā pavadītais laiks ieilgst par trim stundām, taču divu robežu vietā ir jāšķērso tikai viena, turklāt Latvijas iedzīvotājiem vairs nebūs nepieciešama tranzīta vīza, ceļojot cauri Baltkrievijai, ieguvumus un zaudējumus skaidro Ecolines vadītājs Andris Podgornijs. Viņš arī atzīst, ka, pasliktinoties kaimiņvalstu attiecībām, tiek ietekmēts arī robežu šķērsošanas un muitas kontroles process.

Patlaban pasažieru pieprasījums pēc braucieniem uz Ukrainu saglabājies augsts, neņemot vērā valsts austrumos valdošo krīzi, tādēļ netiek vērtēta iespēja slēgt pārvadājumus uz šo valsti, norādījuši Ecolines pārstāvji.

Ecolines pasažieru pārvadājumus uz Ukrainu veic 17 gadus. 2013. gadā pārvadātājs nodrošināja reisus uz pieciem galamērķiem Ukrainā – Dņepropetrovsku, Kijevu, Odesu, Doņecku, Ļvovu (Truskavecu).

Komentāri

Pievienot komentāru