Finanses

EIF un UniCredit Leasing paraksta garantijas līgumu inovatīvu uzņēmumu atbalstam Baltijas valstīs

Žanete Hāka, 25.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starp Eiropas Investīciju fondu (EIF) un SIA UniCredit Leasing parakstīts InnovFin Mazo un vidējo uzņēmumu garantijas līgums, kas uzlabos iespēju saņemt finansējumu maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, informē UniCredit Leasing.

Līgums parakstīts Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (EFSI) un ES Investīciju plāna ietvaros. Paredzams, ka pateicoties ES atbalstam inovatīviem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem, tiks izveidots līzinga darījumu garantiju portfelis 18 miljonu eiro apmērā.

EIF garantija sniegs iespēju SIA UniCredit Leasing nākamo divu gadu laikā izsniegt finansējumu inovatīviem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas MVU, kuriem uzņēmējdarbības attīstīšanai nepieciešamas investīcijas, bet trūkst nodrošinājuma, lai saņemtu finansējumu.

Eiropas Komisijas viceprezidents darbavietu, izaugsmes, ieguldījumu un konkurētspējas jautājumos Jirki Katainens (Jyrki Katainen) komentējot līgumu pauda: Baltijas valstīs un visā Eiropā kopumā lielāko skaitu darbavietu un izaugsmi nodrošina tieši MVU. Tādēļ ir ļoti svarīgi nodrošināt šiem uzņēmumiem piekļuvi finansējumam, kas ļautu tiem augt un radīt jaunas darbavietas. Es patiesi priecājos, ka Investīciju plāns Eiropai MVU Baltijas reģionā nodrošina iespēju saņemt finansējumu, kas citādi tiem nebūtu pieejams.

Komentējot līguma parakstīšanu, EIF izpilddirektors Pjērs Luidži Džiliberts (Pier Luigi Gilibert) norādīja, ka SIA UniCredit Leasing priekšrocība ir spēcīgā tirgus klātbūtne visā Baltijas reģionā, kas ļaus nodrošināt iespēju piedāvāt finanšu risinājumus MVU Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Viņš ir pārliecināts, ka šis darījums sniegs ieguldījumu jaunu darbavietu radīšanā un izaugsmē visā Baltijas reģionā.

SIA UniCredit Leasing Baltijas reģiona vadītājs Jevgenijs Belezjaks uzsver, ka tas ir solis uz priekšu, lai MVU nodrošinātu plašāku piekļuvi finansējumam inovatīvu projektu realizēšanai visās Baltijas valstīs. Pateicoties EIF sniegtajai garantijai, SIA UniCredit Leasing spēs nodrošināt pieejamāku finansējumu līzinga darījumiem, MVU konkurētspējas paaugstināšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru