Investors

Eiro nedēļu sāk virs 1,2 dolāru atzīmes

Žanete Hāka, 11.09.2017

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiro šo nedēļu sāka virs 1,20 dolāru atzīmes, jaunākajā valūtu apskatā norāda SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

ECB sapulce pagājušajā ceturtdienā beidzās tikai ar komentāriem, darbību atliekot uz oktobri. Kopējo inflāciju uz augšu spiež notikumu naftas tirgū, bet dārgais eiro bremzē inflācijas kāpšanu.

Ekonomikas izaugsme un norises eiro zonas darba tirgū attīstās pozitīvā virzienā. ECB mērķis ir inflācijas stabilizēšana nedaudz zem 2% atzīmes un tā neregulē valūtas cenu. Tomēr ECB klusēšanu vai izteikumus attiecībā uz eiro vērtību tirgus dalībnieki izmanto kā attaisnojumu eiro pirkšanai vai pārdošanai, kas, savukārt būtiski maina eiro vērtību.

Entuziasma apsīkums ASV un pozitīvas ziņas par eiro zonas ekonomikas veselību šobrīd liek ignorēt mutisko ECB satraukumu par eiro cenas kāpumu un palielina interesi iegādāties eiro, kas tā vērtību dolāros kopš gada sākuma pacēlusi par aptuveni 14%.

Nākamnedēļ gaidāma ASV FRS sapulce (rezultāts 20. septembrī). No ASV FRS gaida jaunumus centrālās bankas aktīvu izmaiņu jautājumā.