Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāki pakalpojumu sniedzēji divu gadu laikā nav saņēmuši samaksu par darbu piecus miljonus eiro vērtā ceļu būves objektā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Cietuši ir Vidzemes mazie komersanti, kas sniedza pakalpojumus ceļu būves uzņēmumam no Kurzemes Dižcildi, kad tas kā apakšuzņēmējs veica autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri rekonstrukciju Eiropas Savienības struktūrfondu finansētā projektā. SIA Dižcildi aizbildinās, ka nav saņēmis samaksu no ģenerāluzņēmēja. «Ir samaksāts par visiem izpildītajiem un likumā noteiktā kārtībā nodotajiem darbiem,» DB apgalvo ģenerāluzņēmēja Hochtief Solutions Baltics (HSB) izpilddirektors Mārtiņš Priede. Viņš arī piebilst, ka HSB Liepājas tiesā ir iesniedzis prasību pret SIA Dižcildi par parāda piedziņu, jo SIA Dižcildi nav pildījusi uzņemtās līgumsaistības. Diemžēl DB neizdevās sazināties ar uzņēmuma īpašnieku, lai uzklausītu D. Zauera viedokli par situāciju.

«Uzmet» visus

SIA Dižcildi nav norēķinājusies ar daudziem maziem komersantiem, kuru pakalpojumus izmantoja 2013. gadā Vidzemē. Samaksu gaida gan uzņēmēji, gan arī objektā nodarbinātie strādnieki, liecina DB rīcībā esošo rēķinu, pavadzīmju un citu dokumentu kopijas. «Summa, ko Dižcildi mums ir parādā, nav ļoti liela, bet viņu nekaunības dēļ man iekšā viss vārās!» DB atzina SIA A4A īpašnieks Jānis Apsītis. Viņa uzņēmums 2013. gada vasarā sniedzis autokrāna pakalpojumus ceļa caurtekas nomaiņā.

Parāds ir aptuveni 1100 eiro. J. Apsītis saka – labprāt cedētu šo parādu kādai labdarības organizācijai, varbūt tad Dižcildu īpašnieks Druvis Zauers nokaunētos. Nepamaksātu rēķinu uzrāda arī SIA Kalējs, kam Amatas novadā pieder mehāniskās darbnīcas. Nav maksāts arī par izmitināšanas pakalpojumiem z/s Atēnas. «Kad jutām, ka sāk rasties problēmas ar maksāšanu, palūdzām atstāt telpas. Tad viņi atrada citu vietu, kur dzīvot un nemaksāt,» stāsta z/s Atēnas īpašnieks Valdis Lācis.

Visu rakstu Eiropas projektā cieš mazie komersanti lasiet 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru