Finanses

Eirozonas privātā sektora aktivitāte augstākajā līmenī kopš 2011. gada maija

Žanete Hāka, 23.04.2014

Foto: EPA/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada otrā ceturkšņa sākumā eirozonas ekonomikas izaugsme bijusi straujāka nekā iepriekš, taču uzņēmēji samazinājuši cenas precēm, kas liecina, ka Eiropas Centrālajai bankai (ECB) vēl kādu laiku nāksies cīnīties ar zemo inflāciju, raksta MarketWatch.

Markit veiktā privātā sektora ražošanas un pakalpojumu sektora iepirkumu menedžeru aptauja liecina, ka aktivitāte šajās nozarēs aprīlī turpināja palielināties, sasniedzot straujāko tempu kopš 2011. gada maija.

Kombinētais ražošanas un pakalpojumu sektora indekss aprīlī audzis no 53,1 punkta līdz 54 punktiem. Indekss virs 50 punktiem liecina par izaugsmi.

Šī aptaujā vēlreiz apliecina, ka eirozonas reģiona ekonomika izaugsme, kas sākās pērnā gada otrajā ceturksnī, kļūst spēcīgāka.

Otrdien Eiropas Komisijas publicētā aptauja liecina, ka patērētāju noskaņojums aprīlī sasniedzis augstāko atzīmi kopš 2007. gada oktobra, un nesen publicētie dati signalizē par izaugsmi mazumtirdzniecībā, ražošanā, eksportā un būvniecībā.

Tiesa gan, veiktās uzņēmēju aptaujas norāda uz negatīvu faktoru, par ko nākotnē būs jāraizējas ECB – aprīlī ražošanas un pakalpojumu sektoros strādājošie uzņēmēji samazinājuši cenas straujākajā tempā kopš pērnā gada augusta.

Aptaujas dati liecina, ka eirozonas ekonomika patlaban aug pārāk lēni, lai drīzumā atgrieztos pie ECB noteiktās mērķa inflācijas – nedaudz zem 2%. ECB vadība ir apstiprinājusi, ka inflācija līdz 2016.gadam turēsies zem noteiktā mērķa, taču viņi arī atzīst, ka marta gada inflācija, kas bija 0,5%, ir pārāk zema.

Komentāri

Pievienot komentāru