Ražošana

Eksperti: Pieprasījuma kāpums Eiropā Latvijas ražotājiem var kompensēt kritumu Krievijā

Žanete Hāka, 06.05.2014

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis

Siltie laikapstākļi un atsevišķas statistiskās nianses pirmajā ceturksnī būs atstājušas negatīvu iespaidu uz kopējo ekonomisko aktivitāti. Turpmākajos mēnešos izzudīs arī Liepājas metalurga negatīvā ietekme, kā dēļ kopējā aina kļūs pozitīvāka. Pamazām, bet konsekventi uzlabojas eirozonas rūpnieciskās aktivitātes indeksi un kopējais ekonomikas vērtējums, kas sniegs atbalstu nozarei. Tomēr, turpmākās perspektīvas nomāc Ukrainas konflikta iespējamās blaknes. Tādēļ sagaidāms, ka būs vērojamas atšķirīgas tendences, viļņošanos dažādās nozarēs, kā arī starp vienas nozares uzņēmumiem, attiecīgi atspoguļojot tendences galvenajos noieta tirgos. Tomēr jāpiebilst, ka pozitīvo tendenču potenciāls attīstītajās valstīs krietni pārspēj iespējamo negatīvo ietekmi Austrumu tirgū.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apstrādes rūpniecības apjomi uzlabojušies, un nākamajos mēnešos tiks izslēgta arī Liepājas metalurga negatīvā ietekme, norāda eksperti.

Patlaban gan valda neskaidrība saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu, kas var pasliktināt Latvijas ražotāju situāciju, taču Eiropas ekonomika atkal atgūstas straujāk, kas palīdzēs slāpēt negatīvo ietekmi.

Db.lv jau rakstīja, ka martā, salīdzinot ar 2013. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kritumu ietekmēja samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 19,2%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 15,4%.

Ar ekonomistu komentāriem un prognozēm iespējams iepazīties galerijā augstāk!

Komentāri

Pievienot komentāru