Būvniecība un īpašums

Eksperti sāk darbu pie autoceļu finansēšanas modeļa izstrādes

Žanete Hāka, 12.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministra Ulda Auguļa vadībā trešdien, 13.aprīlī, notiks pirmā autoceļu finansēšanas modeļa izstrādei sasauktā ekspertu tikšanās, informē Satiksmes ministrija.

Pēc ministra iniciatīvas izveidotā ekspertu grupa būs nozīmīga platforma kopīgam darbam pie esošā ceļu sakārtošanas modeļa izvērtēšanas un analīzes, kā arī stabila, prognozējama un ilgtspējīga ceļu finansējuma modeļa radīšanas līdz šā gada 30.jūlijam.

Darba grupa padziļināti analizēs esošo situāciju valsts ceļu pārvaldībā un to sakārtošanas programmu, ceļu pārvaldības finansējuma līdzšinējos principus, iespējas ieviest nodokļu un nodevu ieņēmumiem piesaistītu finansējuma modeli, vērtēs sabiedrības un “Mana balss” iniciatīvu, kā arī atbalstu pašvaldību ceļu būvniecībai un pārbūvei.

Vienlaikus eksperti sniegs sociālekonomiskus argumentus optimālākā un reālajām iespējām atbilstošākā autoceļu finansēšanas mehānisma izstrādei.

Ekspertu grupā piedalās Latvijas Pašvaldību savienības, Valsts policijas, ceļu būvētāju, uzturētāju un sabiedrības, kā arī Satiksmes, Ekonomikas, Finanšu, un Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru