Eksperts: vairāk nekā 6 miljoni par dzīvokli Z-Towers ir rekordcena 

Pārdaugavas torņi jeb Z-Towers gaida turīgu ārvalstnieku naudu. Ieilgušo augstceltnes projektu iecerēts pabeigt pusotra gada laikā, bet par 6,2 miljoniem eiro jau pārdots visdārgākais dzīvoklis Rīgā esošajā ēkā, par to šodien informē laikraksts Diena. Nekustamā īpašuma eksperts biznesa portālam db.lv apstiprina, ka šāda dzīvokļa cena vērtējama kā rekodrs, bet ir atbilstoša.

Lelde Petrāne, 22.5.2013
1/13

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

(Raksts papildināts ar eksperta viedokli.)

Par spīti tam, ka augstceltnes Z-Towers projektēšana Pārdaugavā tika sākta jau pirms astoņiem gadiem un sākotnēji kompleksu bija plānots pabeigt 2010. gada pirmajos mēnešos, ekonomiskās krīzes un projekta tehnisko aspektu apšaubīšanas dēļ vērienīgās būves celtniecība nobeigumam tuvojas tikai šobrīd, norāda Diena.

Projekta īstenotāji atzinuši, ka interesi par dzīvokļu iegādi šajā būvē izrāda pamatā ārvalstnieki. Esot noprotams, ka maksātspējīgi cilvēki, kuru bizness atrodas ārpus Latvijas, būs arī galvenie potenciālie torņu apdzīvotāji.

Reaģējot uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, līdzšinējā Z-Towers koncepcija, kas paredzēja vienā tornī izvietot augstas klases viesnīcu, bet otrā – birojus, tagad nomainīta ar citu, informējis a/s Towers Construction Management Pārdošanas daļas vadītājs Uģis Stīpnieks.

Pēc pašreizējiem plāniem, abos ēkas torņos esot paredzēts izvietot dažāda lieluma dzīvokļus. «Šobrīd ļoti liela aktualitāte ir dzīvokļi, turklāt Rīgas centrā ir niecīgas iespējas iegādāties dzīvokli ar segtu autostāvvietu,» Dienai norādījis U. Stīpnieks.

Viņš uzsvēris, ka apakšzemes autostāvvietas būs izvietotas četros pagrabstāvos, turklāt to kopskaits esot lielāks par dzīvokļu skaitu – lielāko apartamentu īpašniekiem būšot iespēja iegādāties pat trīs autostāvvietas.

«Mums ir panākta vienošanās par pirmo pirkumu - par «tievā torņa» augšējo stāvu,» vaicāts par dzīvokļu un biroju vietu esošajā nekustamo īpašumu tirgū, sacījis U. Stīpnieks. Jau pirms šā gada 1. augustā paredzētās dzīvokļu pārdošanas uzsākšanas pārdots jumta stāva dzīvoklis, kura kopējā cena ir 6,14 miljoni eiro bez PVN.

«Īpašos projektos, kāds ir Z-Towers komplekss, šāda cena ekskluzīvam augšējā stāva dzīvoklim ar ļoti labu skatu uzskatāma par atbilstošu. Šajā gadījumā cena jāvērtē ne tik daudz pēc vidējiem tirgus rādītājiem, bet gan pēc projekta statusa un tā piedāvātajām priekšrocībām,» biznesa portālam db.lv, lūgts izvērtēt šo cenu, sacīja Aldis Riekstiņš, Latio tirdzniecības vadītājs.

Jautāts, vai tā ir dzīvokļa rekordcena Rīgā, viņš atbildēja: «Jā, šo var uzskatīt par dzīvokļa pārdošanas rekordcenu.»

«Ļoti labu dzīvokļu ar kvalitatīvu interjeru un iekārtojumu cenas labās Vecrīgas un klusā centra vietās var sasniegt 5000–6000 eiro par kvadrātmetru. Šāds piedāvājums ir visai ierobežots. Patlaban vēl pāragri nosaukt precīzu cenu līmeni Z-Towers kompleksa dzīvokļiem, tomēr, tā kā kompless atrodas ļoti labā vietā un tam ir virkne citu priekšrocību, sagaidāma ārvalstu pircēju interese par īpašumu iegādi šajā projektā,» skaidroja eksperts.

«Ņemot vērā, ka ne visi dzīvokļi atrodas augšējos stāvos, nelielu dzīvokļu kvadrātmetra cena – 4000 eiro – varētu būt atbilstoša lielai daļai īpašumu šajā kompleksā,» uzskata A. Riekstiņš.

Savukārt, lūgts uzvērtēt, kādi ir šī projekta plusi un mīnusi, viņš sacīja: «Projekta priekšrocības ir tā ļoti labā atrašanās vieta un no tās izrietošais skats uz Rīgu, lidostas, Vecrīgas, darījumu centra tuvums, plānotais kompleksais dažādu pakalpojumu piedāvājums. Projekts pircējus noteikti piesaistīs arī ar savu izskatu, stāvu skaitu. Patlban ir labu, ārvalstu vēstniecību un uzņēmumu darbinieku prasībām atbilstošu īres dzīvokļu deficīts Rīgas centrā, tādēļ kā plusu var minēt arī iespēju pēc iegādes īpašumu izīrēt.»

«Kā viens no iespējamajiem mīnusiem minama liela cilvēku koncentrācija šajā apkārtnē, kas var radīt transporta plūsmas sastrēgumu riskus,» pauda A. Riekstiņš.