Ekonomika

Ekspluatācijā nodots Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss

Žanete Hāka, 30.03.2017

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir saņēmusi no Rīgas pilsētas būvvaldes apstiprinājumu par jaunā korpusa pieņemšanu ekspluatācijā. Būvvaldes inspektoru vizīte slimnīcā notika 29. martā, informē slimnīcas pārstāvji.

Ēkā pabeigti celtniecības darbi 29 948 kvadrātmetru platībā, izbūvējot sešus virsstāvus un divus pazemes stāvus, ar savienojošiem tuneļiem uz blakus esošajām būvēm. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas.

Tuvākajā laikā būvdarbu izpildītājs pilnsabiedrība SBRE nodos jauno korpusu Slimnīcas valdījumā un pilnībā atbrīvos būvlaukumu.

Esošā būvniecības līguma ietvaros būvniekam līdz 2018. gada martam vēl būs jāveic savienojošā tuneļa uz 21. korpusu izbūves noslēguma darbi, jo tos ir iespējams pabeigt tikai brīdī, kad atbrīvotas telpas šajā korpusā.

Jaunais korpuss durvis pacientiem vērs šī gada 1. jūnijā. Jaunajās telpās atradīsies poliklīnika, diagnostiskā radioloģija, pacientu reģistrēšanās stājoties stacionārā, apvienotā laboratorija, manipulāciju telpas, vispārējās terapijas nodaļas - uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, nefroloģijas, gastroenteroloģijas un endoskopiju nodaļas. Šobrīd notiek aktīvi darbi jaunā korpusa aprīkošanai ar mēbelēm, medicīnas iekārtām un tehnoloģijām, darbinieku iepazīšanās ar ēkā ierīkotajām inženiertehniskajām sistēmām, darbinieku apmācības.

Jaunā korpusa 1. kārtas kopējais finansējums ir 74 890 870 EUR, no kura 24 076 323 EUR ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda.