Latvijas eksportspēja

Eksportspēja: Karavela iekaros arī ASV un Kanādas tirgu

Kristīne Stepiņa, 11.11.2014

SIA Karavela līdzīpašnieks un mārketinga direktors Jānis Endele

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA Karavela šogad plāno sasniegt 33 milj. eiro lielu apgrozījumu, turpina diversificēt noieta tirgus, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

SIA Karavela šobrīd ir viens no lielākajiem un straujāk augošajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Aptuveni 90% produkcijas tas šobrīd eksportē uz 30 pasaules valstīm. 2013. gadā un 2014. gada pirmajā pusgadā SIA Karavela 45% produkcijas eksportēja uz Rietumeiropu un Skandināviju, galvenie tirgi bija Zviedrijā (15%) un Dānijā (13,3%), vēl 45% SIA Karavela eksportēja uz Austrumeiropu un NVS valstīm – galvenie tirgi bija Krievija (11,9%) un Azerbaidžāna (8%).

«Austrumu tirgos SIA Karavela produkciju tirgo ar zīmolu Kaija, Rietumeiropas un Skandināvijas tirgos uzņēmums izmanto gan savu zīmolu, gan preču zīmi Arnold Sørensen, ar kuru SIA Karavela produkcija tiek tirgota lielākajos tirdzniecības tīklos, piemēram, ICA, Axfood, Dansk Supermarked u.c. 2013. gads bija pirmā pilnā sezona, kad sāktas piegādes uz Skandināvijas valstu lielveikalu tīkliem. Kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā tur sasniedza 6,8 milj. eiro,» stāsta SIA Karavela līdzīpašnieks un mārketinga direktors Jānis Endele. Lielbritānijas tirgos uzņēmuma produkcija tiek tirgota ar zīmolu Princes un, pēc viņa teiktā, 2015. gadā SIA Karavela produkcija būšot visos Lielbritānijas lielveikalos. 2013. gadā uzņēmumā tika saražoti 40 miljoni konservu bundžu un apstrādātas 370 tonnas citas zivju produkcijas.

«2015. gadā uzņēmums plāno sākt zivju konservu un kulinārijas produkcijas eksportu arī uz ASV un Kanādu,» stāsta J. Endele.

Visu rakstu Karavela iekaros arī ASV un Kanādas tirgu lasiet otrdienas, 11. novembra, laikrakstā Dienas Bizness (15. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru