Ražošana

Eksportspēja: Nostiprinās Eiropas militārajā segmentā

Kristīne Stepiņa, 06.02.2018

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Uzņēmums apsver iespēju izveidot vēl vienu ražotni Igaunijā.

SIA SRC Brasa iegulda zīmola Suited Systems attīstībā un audzē kaujas apģērba eksporta apjomu

SIA SRC Brasa eksporta apjoms 2017. gadā palielinājās par 13%, salīdzinot ar 2016. gadu, un bija 63%. Uzņēmuma saražotie formas tērpi un ekipējums – bruņu uzkabes sistēmas un somas – aizceļo uz 20 valstīm, piemēram, Vāciju, Dāniju, Igauniju, Lielbritāniju, Itāliju, Nīderlandi, Norvēģiju, Zviedriju, tos nēsā galvenokārt NATO valstu armijas karavīri, policisti un specvienību kaujinieki. Tāpat produkcija tiek eksportēta arī uz Meksiku un Arābu Emirātiem.

2017. gadā ir būtiski pieaudzis eksporta apjoms uz kaimiņvalsti Igauniju, pārējos tirgos vērojama stabilitāte, stāsta SIA SRC Brasa valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis.

Uzņēmumam ir četras ražotnes, tās atrodas Mārupē, Iļģuciema un Brasas cietumos, kā arī Latgalē, Viļakas novadā. Šobrīd uzņēmums apsver iespēju izveidot vēl vienu ražotni Igaunijā. Tas ir saistīts ar produkcijas noieta palielināšanos šajā valstī. Katru gadu SIA SRC Brasa veic investīcijas Eiropas Savienībā (ES) reģistrētā zīmola Suited Systems kaujas apģērbu kolekcijas attīstībā un pilnveidošanā.

Daudz sadarbojamies ar zinātniekiem.

«Tā kā produkti kļūst arvien specifiskāki un sarežģītāki, daudz sadarbojamies ar zinātniekiem. Militārajiem apģērbiem ir jānodrošina kaujas spējas un jāpilda maskēšanās funkcijas, jāpalīdz izvairīties no redzamības ar dažādām ierīcēm, piemēram, infrasarkanajām un termokamerām. Turpmākajos gados turpināsim attīstīt apģērbus, kas paredzēti aizsardzībai pret kodoldraudiem un ķīmiskā uzbrukuma draudiem,» informē K. Brēdermanis. SIA SRC Brasa sadarbojas ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) zinātniekiem. Kopā ar RTU pētniekiem uzņēmums piedalījies arī dažādos starptautiskos projektos.

Visu rakstu Nostiprinās Eiropas militārajā segmentā lasiet 6. februāra laikrakstā Dienas Bizness.