Latvijas eksportspēja

Eksportspēja: pieprasījums tik liels, ka nespēj saražot pietiekamā apjomā

Žanete Hāka
, 29.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arhīva piederumu un kancelejas preču ražošanas uzņēmums SIA El Prod ar savām precēm apgādā gan Eiropas valstu slimnīcas, gan armiju

Uzņēmums piedalās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2015 kategorijā Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā.

Gaida rindā

SIA El Prod strādā nišas biznesā, stāsta kompānijas vadītājs Lauris Joņins. Pirmo produktu uzņēmums izveidoja 2010. gadā – tas bija plastmasas arhīva savilcējs, un patlaban uzņēmums gadā pārdod jau aptuveni divus miljonus šādu savilcēju. Šajā gadā kompānija sākusi izgatavot plastmasas savilcēju ar metāla iekšpusi, un pēc šī produkta pieprasījums ir tik liels, ka kompānija to nespēj saražot pietiekamā apjomā. Kompānijā šo preci ražo ar rokām, taču apjomu audzēšanai ir nepieciešams speciāls robots – patlaban pasūtītas iekārtas, lai darbu varētu paveikt ātrāk. «Uz šo produktu liekam lielas cerības, jo, pat nereklamējot šo preci, patlaban rindā gaida jau pasūtījums miljons detaļām,» uzsver L. Joņins.

Uz visu Eiropu

Otra produktu grupa, ko ražo uzņēmums, ir kartona izstrādājumi – SIA El Prod pašreiz izgatavo 40 dažādu veidu mapes arhīviem. Kompānija gan ražo pašu veidota dizaina arhīvu mapes, gan sadarbojas ar lieliem uzņēmumiem, kuriem nepieciešams pārfasēt mapes mazākā skaitā, bet kuri paši to nedara.

Visu rakstu Arhīva preces iekaro Eiropu lasiet 29. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru