Enerģētika

Elektroenerģijas cenas Baltijas valstīs aizvadītajā nedēļā paaugstinājušās

Db.lv, 27.12.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Otro nedēļu pēc kārtas visos Nord Pool tirdzniecības apgabalos turpina pieaugt elektroenerģijas cenas, liecina AS Latvenergo dati.

Aizvadītajā nedēļā vidējā cena pieauga par 2 % līdz 55,61 EUR/MWh. Lai arī Baltijas valstu starpā ir minimālas cenu atšķirības, lielākais kāpums ir Igaunijas tirdzniecības apgabalā – par 4 % līdz 58,14 EUR/MWh. Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 2 % līdz 58,37 EUR/MWh. Latvijā cena pieauga par 3 % līdz 58,56 EUR/MWh.

Iepriekšējā nedēļā Nord Pool reģionā cenu pieaugumu sekmēja daudzi faktori – augstas oglekļa emisijas kvotu cenas, sasniedzot triju mēnešu augstāko cenu; augstas elektroenerģijas tirgus cenas Ziemeļvalstīs uztur sauss un auksts laiks, tādējādi palielinot esošo hidroloģisko deficītu un samazinoties hidroizstrādei; zema vēja staciju izstrāde, kā arī augstas ogļu un gāzes cenas.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 9 851 GWh un izstrādes apjomi samazinājās līdz 9 548 GWh.

Savukārt Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 2 % līdz 622 GWh. Patērētās elektroenerģijas apjoms Lietuvā pieauga par 2 % līdz 267 GWh, Igaunijā patēriņš bija 195 GWh, pieaugot par 2 %, bet patēriņš Latvijā būtiski nemainījās un bija 160 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājās par 5 % līdz 369 GWh. Lietuvā saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 11 % līdz 47 GWh. Iepriekšējā nedēļā izstrāde Igaunijā bija 181 GWh, samazinoties par 7 %. Latvijā izstrāde palika nemainīgā līmenī, saražojot 141 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā bija 88 %, Igaunijā – 93%, Lietuvā – 18%, bet Baltijas valstīs kopumā pagājušajā nedēļā tika saražoti 59 % attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu.

Komentāri

Pievienot komentāru