Likumi

Elīna Egle: Vilšanās valdošajos politiķos un ierēdņos ir būtiski pieaugusi

Anda Asere, 06.12.2016

Elīna Egle

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šis gads jaunajiem un mazajiem uzņēmējiem nav pagājis mierīgi – gada nogalē beidzot sagaidīti biznesa inkubatori, diskusijas par mikrouzņēmuma nodokli joprojām spraigas

«Mikronodokļa maksātāju režīma nepārtrauktās izmaiņas šībrīža ekonomiskajā situācijā izraisīja maksimālu neizpratni uzņēmēju vidū. Ir tik daudz veidu, kā ar negodīgiem shēmotājiem un optimizētājiem varēja tikt galā, risināt sociālo garantiju jautājumus, būtu bijusi tik griba. Jāatzīst, ka 2008. gada krīzes laikā uzņēmēji «neizgāja ielās», jo bija sīvas sarunas ar valdību un starptautiskajiem aizdevējiem, tika meklēti kompromisi un modelēta lēmumu ietekme. Šobrīd prevalē šauras resoriskas intereses, kuras, iespējams, pietuvinātās biznesa organizācijas neizprot. Rezultātā vilšanās valdošajos politiķos un ierēdņos ir būtiski pieaugusi,» vērtē Elīna Egle, Latvijas Biznesa savienības Padomes priekšsēdētāja.

E. Egle prognozē, ka šajos Ziemassvētkos mikro un mazie uzņēmumi, kā arī biedrības un pašvaldības masveidā pārskatīs līgumus, daļēju darba laiku strādājošo vairākums reģistrēsies bezdarbnieku rindās, lai vēl paspētu «izbaudīt» šo statusu pēc iepriekšējās likumu redakcijas. Jaunajā gadā sociālā budžetā būs jāmaksā vairāk, bet sociālo garantiju būs vēl mazāk. Cilvēkiem un sociālajam budžetam tas būs sāpīgs pārbaudījums. Ieguvēju no sociālo iemaksu palielināšanas nebūs, viņa uzskata.

«Digitālajā laikmetā Latvijas darba tirgus tiek veidots ar industriālā laikmeta metodēm. Tā vietā, lai orientētu cilvēkus strādāt nepilnu laiku, attālināto darbu, sabalansējot darba un ģimenes dzīvi, strādāsim astoņas stundas vai arī nestrādāsim nemaz,» teic E. Egle.

Visu rakstu Pārbaudījumiem pilns gads lasiet 6. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru