Enerģētika

Enerģētikas sektorā nākamo 30 gadu laikā gaidāms maratons

Žanete Hāka, 07.03.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Enerģētikas sektorā nākamo 30 gadu laikā, līdz 2050.gadam, gaidāms sava veida maratons, realizējot noteikto politika attiecībā uz klimatneitrālas Eiropas izveidi, DB rīkotajā enerģētikas nozares forumā «Enerģētikas nozares nākotne – izaicinājumi un iespējas» sacīja Eiropas Komisijas Enerģētikas ģenerāldirektorāta politikas veidošanas pārstāvis Lukašs Lisickis (Lukasz Lisicki).

Patlaban jau ir sasniegti un realizēti nozīmīgi plāni, taču apstāties nedrīkst, viņš sacīja. Diskusijas par stratēģiju patlaban risinās dažādos formātos, tas ir ilgstoši notiekošs process, un apstiprinātā stratēģija paredzēta, lai apstiprinātu valstu iesaisti klimata realizācijas jomā.

Kā liecina dati, patlaban 75% ES iedzīvotāju saskata klimata izmaiņas un samērā atbildīgi izturas pret jautājumiem saistībā ar oglekļa izmešu samazināšanu, norāda eksperts, piebilstot, ka arī pētījumi apstiprina faktus, ka temperatūra pasaulē ir vidēji paaugstinājusies par 1,5 grādu.

Tajā pašā laikā eksperts uzsver, ka problēmas risināšanā jāiesaistās visām nozarēm - ne tikai enerģētikas sektoram, bet arī transporta, lauksaimniecības un citām, tāpat neiztikt bez sinerģijas.

L. Lisickis uzskaita, ka celtniecība un ēkas ir viens no galvenajiem komponentiem, un liela uzmanība jāpievērš ēku renovācijai, tāpat nozīmīgas izmaiņas sagaidāmas transporta sektorā, nākotnē plānots izmantot ne tikai elektrību, bet arī ūdeņraža un gāzes potenciālu, taču šobrīd šīs tehnoloģijas ienāk tirgū un ir sākuma stadijā.

Taču, nosakot mērķus, ir jādomā arī par investīcijām, un tiek lēsts, ka ik gadu mērķu sasniegšanai būs nepieciešami 150-290 miljardu eiro lielas investīcijas gadā. Šos apjomus gan laika gaitā var ietekmēt iedzīvotāju paradumu maiņa, tādēļ regulāri jāveic pētījumi.

Komentāri

Pievienot komentāru