Ērtāka dzīve kaķumīļiem 

Jau pirmajos darbības mēnešos strauji kāpina realizācijas apmēru.

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 10.04.2019
1/2

FOTO: EGONS ZĪVERTS

Ģimenes uzņēmums Kitty Time sācis inovatīvu kaķu tualešu ražošanu. Produktu bija grūti izgudrot, ražot, jo tas ir daudzslāņu produkts, bet izmantot ir viegli, saka firmas īpašnieks Toms Gendriksons.

Pirmie eksperimenti lietošanā ērtu kaķu tualešu izveidē sākās pirms diviem gadiem. Smeļoties iedvesmu pašu pieredzē, Nikola un Toms Gendriksoni saredzēja jaunu biznesa nišu. «Mums pašiem bija divi kaķi un apnika visu laiku mazgāt viņu tualeti, smaka nebija patīkama, tāpēc sākām domāt, kā šo procesu padarīt ērtāku pašiem un citiem,» stāsta N. Gendriksone.

Rezultātā tapis pavisam jauns produkts – vienreizlietojama kaķu tualete, ko nepieciešams nomainīt reizi mēnesī. Tagad vairs nav smakas, nav nepieciešama kastītes mazgāšana, līdz ar to ietaupās gan laiks, gan līdzekļi uz ūdens patēriņa rēķina. Vienīgais, kas jādara – regulāri jāizņem fekālijas.

Kasti veido pamatne, absorbējošā plēvīte un koka granulas, kas arī uzsūc mitrumu, visu kopā satur iebūvēts sietiņš. Virs tā ieber absorbējošo feolītu, kas ne tikai neitralizē smaku, bet arī nelīp pie dzīvnieka ķepām, tāpēc nekas netiek iznēsāts pa mājokli. Tas ir dabisks produkts.

Savu funkciju kastīte pilda vidēji trīs nedēļas. «Daudz kas, protams, atkarīgs no katra kaķa individuāli. Kāds uz tualeti iet vairāk, kāds mazāk. Bija cilvēks, kas uzrakstīja, ka viņam kastīte derīga desmit dienas, jo kaķītis slims un bieži urinē,» stāsta N. Gendriksone.

Visi izejmateriāli, izņemot absorbentu, ir no Latvijas. Feolīta izcelmes valsts ir Itālija, kur to ražo un apstrādā, bet Kitty Time to iegādājās Polijā. «Atradām to par labāko risinājumu,» piebilst jaunā uzņēmēja. Lai arī kastītes ir vienreizējas lietošanas, tiek domāts par videi draudzīgu ražošanu. Tam izmanto pārstrādātu plastmasu. To iegādājas no SIA Nordic Plast. Savukārt iepakojums – kartona kaste – ir nododams otrreizējai pārstrādei.

Visu rakstu lasiet 10. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums