Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri svētdien vienojušies piešķirt 450 miljonus eiro ES līdzekļu dalībvalstīm, lai tās iepirktu ieročus Ukrainai, paziņojis ES ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.

"Mēs esam nolēmuši izmantot savas iespējas, lai piegādātu letālus ieročus (..) Ukrainas armijai 450 miljonu [eiro] vērtībā un vēl 50 miljonus [eiro] neletālām piegādēm - degvielai, aizsargaprīkojumam," žurnālistiem sacīja Borels.

Pēc viņa teiktā, ES valstu aizsardzības ministri pirmdien apspriedīs, kā veikt militāro preču iepirkšanu un tās piegādāt Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Polija ir piekritusi būt par tranzītmezglu šīm piegādēm, sacīja Borels.

Viņš pavēstīja, ka finansējuma ietvaros ES piegādās Ukrainai arī reaktīvos iznīcinātājus.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena svētdien paziņoja, Eiropas Savienība pirmo reizi finansēs ieroču un cita ekipējuma iegādi un piegādāšanu valstij, kurai tiek uzbrukts.

"Mēs slēdzam ES gaisa telpu krieviem. Mēs ierosinām aizliegt visus Krievijai piederošos, Krievijas reģistrētos vai Krievijas kontrolētos lidaparātus. Šie lidaparāti vairs nevarēs nosēsties, pacelties vai pārlidot ES teritoriju," sacīja Leiena.

ES arī aizliegs "Kremļa mediju mašīnu. Valstij piederošie "Russia Today" un "Sputņik" kā arī to apakšuzņēmumi vairs nevarēs izplatīt savus melus, lai attaisnotu Putina karu un sēt nesaskaņas mūsu savienībā", sacīja Leiena.

Viņa piebilda, ka ES arī vērsīs jaunas sankcijas pret Baltkrievijas līderi Aleksandru Lukašenko par Krievijas iebrukuma Ukrainā atbalstīšanu.

"Mēs Lukašenko režīmam noteiksi jaunu sankciju paketi," paziņoja Leiena. Sankcijas skars vissvarīgākos importa sektorus.

"Tas apturēs visu preču eksportu no minerālā kurināmā līdz tabakai, koksnei un kokmateriāliem, cementa, dzelzs un tērauda," sacīja Leiena. Sankcijas tiks noteiktas arī tiem, kas palīdz Krievijas agresijai.

Visi šie pasākumi noteikti papildu sankciju paketei, kas tika prezentētas vakar un par kurām tika panākta vienošanās ar starptautiskajiem partneriem. Šīs paketes ietvaros svarīgas Krievijas bankas tiks atslēgtas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT un mēs aizliegsim visas Krievijas centrālās bankas transakcijas un iesaldēsim visus tās aktīvus, lai neļautu tai finansēt Putina karu, sacīja Leiena.

Mēs arī vērsīsimies pret Krievijas oligarhu aktīviem, piebilda Leiena.

Pret Baltkrieviju arī tiks noteikti eksporta ierobežojumi, kas pret divējādas izmantošanas precēm noteikti Krievijai. Tas ļaus izvairīties no Krievijai noteikto pasākumu apiešanas riska, paziņoja Leiena.

Mēs ar atplestām rokām uzņemsim tos ukraiņus, kas bēg no Putina bumbām, un es esmu lepna par silto uzņemšanu, kuru viņiem snieguši eiropieši, sacīja Leiena.

Mēs mobilizējam visus pūliņus un katru eiro, lai atbalstītu mūsu austrumu dalībvalstis, lai uzņemtu un parūpētos par šiem bēgļiem. Mēs to darīsim ar pilnīgu solidaritāti, norādīja Leiena.

Komentāri

Pievienot komentāru