Citas ziņas

ES valstu tiesu vadītāji tiksies Rīgā

Elīna Pankovska, 22.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētu apelācijas tiesu prezidenti un virsprokurori pirmo reizi tiksies Rīgā, lai sanāksmē diskutētu par informācijas tehnoloģiju ietekmi uz tiesu darbu, kā arī citām aktivitātēm. Oktobra beigās Rīgā tiksies 29 tiesu prezidenti un virsprokurori no 18 valstīm, tostarp Francijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un citām.

«Šāda mēroga pasākuma rīkošana Rīgai nozīmē sava veida prezidentūru ES galvaspilsētu apelācijas tiesu vidū,» stāsta Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence. Viņa norāda, ka šādas nozīmes forums Rīgā līdz šim nav bijis un vēl ilgi nebūs. Tā ir vienreizēja iespēja tiesu sistēmu darbiniekiem apmainīties ar pieredzi un veidot kontaktus.

Valstu galvaspilsētu apelācijas tiesu pārstāvji dalīsies pieredzē un diskutēs par atšķirīgo un kopīgo informācijas tehnoloģiju pielietojumu dažādās valstīs, sistēmu atšķirībām, dažādu sistēmu sniegtajām iespējām un kavēkļiem. Latviju sanāksmē pārstāvēs Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence un Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aivars Zgirskis.

Semināra gaitā paneļdiskusijās piedalīsies arī Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, LU Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada – Rozenberga, Latvijas Zvērinātu notāru padomes Notariāta institūta direktors Gatis Litvins, LU Juridiskās fakultātes lektors Mārcis Krūmiņš, projekta Tiesu modernizācija Latvijā vadītājs Latvijā Artūrs Grickus un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka vietnieks Juris Melders.

Ikgadējās apelācijas tiesu sanāksmes pēc tiesu prezidentu iniciatīvas tiek organizētas kādā no ES dalībvalstu galvaspilsētām. Šī ir jau sestā tiesu prezidentu un virsprokuroru (ģenerālprokuroru) tikšanās. Iepriekšējos gados sanāksmes rīkojuši Parīzes, Romas, Berlīnes, Madrides un Varšavas apelācijas tiesu pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru