Atpūta

Facebook boss Cukerbergs atklāj kārtējo gada apņemšanos

Lelde Petrāne, 06.01.2015

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Sociālā tīkla Facebook vadītājs Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) atkal sabiedrībai atklājis savu jaunā gada apņemšanos, vēsta euronews.

Šoreiz viņš apņēmies nākamo 12 mēnešu laikā katrās divās nedēļās izlasīt vienu grāmatu. Uzsvaru grāmatu izvēlē viņš likšot uz dažādu kultūru iepazīšanu.

Pirmo grāmatu, kuru lasīs Cukerbergs, sarakstījis Moises Naim.

Cukerbergs 2015. gadu pasludinājis par grāmatu gadu, kā arī atklājis jaunu Facebook lapu, kurā lasītāji var sekot viņa grāmatu sarakstam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Pētījums: Cilvēki, kuri nelieto Facebook, ir laimīgāki

LETA--DPA, 11.11.2015

Avots: picture alliance/Scanpix

Jaunākais izdevums

Cilvēki, kuri nelieto sociālo tīklu Facebook, ir laimīgāki, atklājies jaunā dāņu zinātnieku pētījumā.

Zinātnieki nedēļas garumā aptaujāja 1095 Facebook lietotājus, no kuriem puse atteicās no sociālā tīkla izmantošanas.

«Puse dalībnieku turpināja lietot Facebook, kā ierasts, tā bija mūsu kontroles grupa. Savukārt pārējie nedēļu nelietoja Facebook,» norāda Laimes izpētes institūta vadītājs Meiks Vikings.

Pēc nedēļas tika veikta jauna aptauja. Noskaidrojās, ka Facebook nelietojušo cilvēku vidējie apmierinātības rādītāji paaugstinājušies par 5%. Otra grupa uzrādīja pavisam niecīgas izmaiņas.

«Es biju pārsteigts, cik lielā mērā viena grupa kļuva apmierinātāka ar dzīvi,» teica Vikings.

Facebook nelietojusī grupa izjuta mazāk stresa un vairāk «dzīvoja šajā brīdī», teikts pētījumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Cukerbergs kļuvis par tēvu un sola atdot savu bagātību

LETA--AFP, 02.12.2015

Foto: AP/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Sociālā tīkla Facebook dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs otrdien paziņoja, ka kļuvis par tēvu un solīja atdot savu bagātību, lai pasauli padarītu par labāku vietu savai meitai Maksimai un nākamajām paaudzēm.

Facebook ievietotā vēstulē Maksimai Cukerbergs un viņa sieva Priscilla Čana paziņo, ka savas dzīves laikā atdos 99% sev piederošo kompānijas akciju, kuru vērtība tiek lēsta uz 45 miljardiem dolāru, lai izveidotu laimīgu un veselīgu pasauli.

«Maksa, mēs mīlam tevi un jūtam lielu atbildību atstāt pasauli kā labāku vietu tev un visiem bērniem. Mēs novēlam tev dzīvi, kas piepildīta ar tādu pašu mīlestību, cerību un prieku, kādu tu devi mums. Nevaram sagaidīt ieraudzīt, ko tu dosi šai pasaulei,» teikts vēstulē.

Cukerbergs «dāvinās vai citādi novirzīs» gandrīz visas viņam piederošās Facebook akcijas vai ienākumus no akciju pārdošanas, lai veicinātu cilvēka potenciālu un vienlīdzību visiem nākamās paaudzes bērniem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Marks Cukerbergs: mūsu bizness plaukst

LETA--AFP, 28.01.2016

Marks Cukerbergs

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Kompānijas Facebook pērnā gada pēdējā ceturkšņa peļņa ir vairāk nekā divkāršojusies, jo šī sociālā tīkla lietotāju skaits pērn pieauga līdz aptuveni 1,6 miljardiem, teikts Facebook publicētā paziņojumā.

«Mūsu kopiena turpināja augt, un mūsu bizness plaukst,» pavēstīja kompānijas Facebook līdzdibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs, publicējot pagājušā ceturkšņa rezultātus, kas ievērojami pārspējuši prognozes.

2015.gada pēdējos trijos mēnešos kompānija guvusi peļņu 1,56 miljardu ASV dolāru apmērā, bet attiecīgā 2014.gada posmā - 701 miljonus dolāru.

Ieņēmumi pērnā gada pēdējā ceturksnī pieauga līdz 5,84 miljardiem dolāru salīdzinājumā ar 3,85 miljardiem 2014.gada 4.ceturksnī.

Šie rezultāti parāda Facebook augošo spēku interneta reklāmu jomā, sevišķi mobilajos tālruņos. Pērnā gada pēdējā ceturksnī apmēram 80% no interneta reklāmu ieņēmumiem tika gūti ar reklāmām mobilajos tālruņos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Programmatūra

WhatsApp lietotāju skaits sasniedz miljardu

LETA--AFP, 02.02.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Sociālā tīkla kompānijai Facebook piederošā viedtālruņu īsziņu apmaiņas rīka WhatsApp lietotāju skaits sasniedzis miljardu, paziņojis Facebook dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs.

«Viens miljards cilvēku tagad lieto WhatsApp,» Cukerbergs pavēstīja savā Facebook lapā. «Ir tikai daži servisi, kas savieno vairāk nekā miljardu cilvēku.»

Viena miljarda lietotāju atzīmi ir sasniedzis arī interneta pārlūka kompānijas Google bezmaksas elektroniskais pasts Gmail, pirmdien paziņoja šīs kompānijas vadītājs Sundars Pičajs.

WhatsApp lietotāju skaits ir vairāk nekā divkāršojies, kopš Facebook 2014.gada beigās to nopirka par 19 miljardiem ASV dolāru, liecina Cukerberga minēti dati.

«Gandrīz katrs septītais cilvēks uz Zemes katru mēnesi lieto WhatsApp, lai uzturētu kontaktus ar saviem mīļajiem, draugiem un ģimeni,» paziņoja WhatsApp komanda.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Cukerbergs un Čana medicīniskajiem pētījumiem sola 3 miljardus dolāru

Lelde Petrāne, 22.09.2016

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Sociālā tīkla Facebook dibinātājs Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) un viņa sieva Priscilla Čana (Priscilla Chan) apsolījuši ziedot 3 miljardus ASV dolāru, lai finansētu medicīniskos pētījumus nākamajā desmitgadē.

Preses konferencē Sanfrancisko viņi paziņojuši, ka galvenais mērķis ir līdz 2100. gadam spēt tikt galā ar visām slimībām.

Līdzekļi tiks izplatīti caur Chan Zuckerberg Initiative, kuru pāris izveidoja 2015. gada decembrī.

Zīmīgi, ka tehnoloģiju sektora līderi arvien lielāku uzmanību pievērš medicīnai. Nedēļas sākumā Microsoft pavēstīja, ka mērķis ir apkarot vēzi, izmantojot mākslīgā intelekta instrumentus. Google DeepMind vienība meklē veidus, kā, izmantojot datorus, precīzāk diagnosticēt slimības.

Cukerbergs uzsvēris, ka patlaban daudz vairāk naudas tiek tērēts, lai ārstētu cilvēkus, kuri ir saslimuši, nekā, lai apkarotu slimības to saknē. Tam esot jāmainās.

Komentāri

Pievienot komentāru
Reklāmraksti

Atbalsti sporta attīstību - nobalso par mums un saņem abonementu BEZMAKSAS!

, 10.11.2017

Jaunākais izdevums

Atbalsti sporta attīstību - nobalso par mums un saņem abonementu BEZMAKSAS!

Balsot var vienreiz dienā līdz 13.11.2017 - 23:59

Īsumā par to, kas tad ir Sportlex?

SPORTLEX - vienotais sporta abonements. Ideja ir vienkārša - ar vienu abonementu var apmeklēt dažādus treniņus un nodarbības daudzos dažādos sporta klubos: trenažieru zāles, jogas studijas, baseinus, Crossfit studijas, deju skolas un daudz daudz ko citu. Abonements darbojas kā ērta mobilā aplikācija, kas ir vienlaicīgi klienta kartiņa, nodarbību saraksts un meklētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Facebook bojā mūsu dzīvi

Alans Amrons, amerikāņu izgudrotājs, 40 patentu turētājs, DB viesautors*, sagatavoja Annija Apsīte, 21.11.2017

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Esmu pietiekami vecs, lai būtu no tās paaudzes daļas, kas savā laikā uztraucās par Tēvoci Semu (par valdību), kas izseko ikvienu mūsu soli ASV, tādējādi laupot jebkādu brīvību un privātumu. Taču šoreiz ir stāsts par Marku Cukerbergu un viņa Facebook idejas zādzību no tās īstajiem izgudrotājiem brāļiem Vinklevossiem (Winklevoss), kuri, tāpat kā Marks, bija Hārvardas studenti.

Tie, kuri ir interesējušies par Facebook rašanos, zina, ka Marks Cukerbergs radīja pasaulē populārāko sociālo tīklu, nozogot ideju no saviem Hārvardas laika biedriem brāļiem Vinklevossiem, kuri sākotnēji radīja platformu CoonectU. Brāļi bija nolīguši Marku, lai viņš palīdz viņiem uzrakstīt kodu. Tā vietā viņš ideju nozaga un izveidoja savu saiti. Šis ir lielisks iemesls, kāpēc vienmēr savas idejas vajag aizsargāt, reģistrējot patentu. Tas, protams, jādara pirms savu ideju izpaušanas tālāk, pat, ja tie ir nākamie darbinieki, kā tas bija Cukerberga gadījumā. Lai vai kā, Marks pārkāpa komercnoslēpumu, kas, balstoties uz ASV likumiem, teic, ka, ja jūs slepeni izpaužat savu ideju kādam citam un varat to pierādīt, tad šis cilvēks nedrīkst vienkārši nozagt jūsu ideju, kā to izdarīja Marks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Facebook plāno lielas izmaiņas ziņu plūsmā

Lelde Petrāne, 12.01.2018

Marks Cukerbergs

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

#Informācija, kas nāk no uzņēmumiem, zīmoliem un plašsaziņas līdzekļiem būs mazāk pamanāma.

Interneta sociālais tīkls Facebook gatavojas mainīt savas ziņu plūsmas darbību, padarot ziņas no uzņēmumiem, zīmoliem un plašsaziņas līdzekļiem mazāk pamanāmas, ziņo BBC.

Tā vietā tiks uzsvērts saturs, kas raisa diskusijas starp ģimenes locekļiem un draugiem, kas izmanto šo vietni, informējis tās vadītājs Marks Cukerbergs.

Rezultātā uzņēmumi varētu saskarties ar to, ka to ierakstu popularitāte šajā vietnē krītas, atzīst Facebook.

Šīs izmaiņas stāsies spēkā tuvākajās nedēļās.

«Mēs esam saņēmuši atsauksmes no mūsu kopienas, ka publiskais saturs - uzņēmumu, zīmolu un plašsaziņas līdzekļu ziņas - izstumj personiskus mirkļus, kas liek vairāk savstarpēji sazināties. Veicot šīs izmaiņas, es paredzu, ka laiks, kuru cilvēki pavada Facebook, un kaut kādā mērā arī iesaiste mazināsies, bet es arī ceru, ka laiks, kas tiks pavadīts Facebook, būs vērtīgāks,» skaidrojis Cukerbergs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Facebook algoritma maiņa – vai citu sociālo tīklu lielā iespēja?

Arnis Ozols, HTTPOOL Baltics CEO, 12.02.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

#Uzņēmumu pārstāvjiem, kas grib virzīt savu zīmolu Facebook, jāiegaumē, ka kopienas jeb grupas būs svarīgākas nekā jebkad.

Ziņu par to, ka Facebook mainīs ziņu lentas (timeline – angļu val.) algoritmu, dažādi pasaules interneta resursi aprakstīja ar skaļiem virsrakstiem. Daži to nosauca par giljotīnu medijiem, kam Facebook ir viens no galvenajiem lietotāju «piegādātājiem». Daži savukārt metās apgalvot, ka sociālo mediju vide neatgriezeniski mainīsies un nekas neliecina, ka šīs pārmaiņas būs pozitīvas. LinkedIn un Twitter klusē un turpina ierasto praksi – pagaidām pieturēsies pie jau pārbaudītajiem algoritmiem. Vai tā būs viņu lielā iespēja?

Facebook prioritāri ziņu lentā turpmāk rādīs paziņojumus no draugiem, ģimenes locekļiem un grupām, kam pievienojies konkrētais lietotājs, pieņemot, ka šīs ziņas viņu interesē visvairāk. Sociālā tīkla vadītājs Marks Zakerbergs (Mark Zuckerberg) uzsver, ka tā ir atgriešanās pie «saknēm», tajā pat laikā neapšaubot, ka zīmoliem savu auditoriju sasniegt būs grūtāk nekā jebkad agrāk. Eksperti norāda, ka tuvāko mēnešu laikā zīmoli pieredzēs būtisku kritumu dabīgajā sasniedzamībā jeb «organic reach» un arī kopējais sociālajā tīklā pavadītais laiks samazinās. M. Zakerbergs gan uzskata, ka šis laiks, kas tiks veltīts Facebook, būs pavadīts kvalitatīvi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Cukerbergs pārtrauc piecas dienas ilgo klusēšanu

LETA--AFP, 22.03.2018

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Sociālā tīkla «Facebook» vadītājs Marks Cukerbergs, pārtraucot piecas dienas ilgu klusēšanu par «Facebook» lietotāju datu izmantošanas skandālu, atzinis, ka firma pieļāvusi «kļūdas» un tai vajag «sasparoties», lai atrisinātu šo problēmu.

«Mums ir atbildība aizsargāt jūsu datus, un, ja mēs to nespējam, tad mēs neesam pelnījuši jums kalpot,» Cukerbergs pavēstīja savos pirmajos publiskajos komentāros kopš šī skandāla izcelšanās.

«Es esmu strādājis, lai saprastu, tieši kas notika, un kā nodrošināt, lai tas nenotiktu atkal,» paziņoja Cukerbergs.

«Svarīgākās darbības, lai novērstu, ka tas notiek atkal, mēs jau esam veikuši pirms [vairākiem] gadiem,» Cukerbergs rakstīja savā «Facebook» lapā. Piemēram, «Facebook» jau 2014.gadā samazināja ārējo lietotņu piekļuvi tīkla lietotāju datiem, tomēr daži no veiktajiem pasākumiem stājās spēkā tikai gadu pēc tam.

«Tomēr mēs arī izdarījām kļūdas, ir jādara vairāk, un mums vajag sasparoties un to izdarīt,» secināja «Facebook» vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru