Ražošana

Farmācijas milži pārlec 100 miljonu eiro latiņu

Dace Skreija, speciāli DB, 25.04.2017

DB 25.aprīļa numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nozares līderu konsolidētie apgrozījumi pērn pārsnieguši 100 miljonu eiro apgrozījuma slieksni, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Lai arī farmācijas nozares līderiem – Olainfarm un Grindeks – pērn ir izdevies palielināt konsolidētos apgrozījumus, neapšaubāmi gads nozarē ir bijis izaicinājumiem bagāts. Zāļu ražotāju eksporta apjoms pērn sasniedzis 161,5 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš.

Jāatzīmē, ka 2015. gadā nozare piedzīvoja eksporta apjomu kritumu – par 8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Lai arī pērn zāļu ražotājiem ir izdevies palielināt eksporta apjomus, gada sākums nebūt nebija tik cerīgs – eksporta apjomi bija mazāki nekā iepriekšējos gados – un tikai 2016. gada pēdējā ceturksnī piedzīvots izrāviens, kas arī ļāva sasniegt labus gada kopējos rezultātus. «Latvijas zāļu ražošanas nozare pēc būtības sastāv no diviem uzņēmumiem: Olainfarm un Grindeks, un 2016. gads lielākajiem Latvijas zāļu ražotājiem bija ļoti labs. Abiem auga apgrozījums un saglabājās stabili finanšu rādītāji,» teic SEB bankas korporatīvo klientu konsultāciju vadītājs Deniss Podļeskis.

2016. gadā Olainfarm konsolidētais apgrozījums, salīdzinot ar 2015. gadu, pieauga par 14% un sasniedza 111,2 miljonus eiro, liecina uzņēmuma neauditētais pārskats Nasdaq Baltic biržā. Apgrozījuma ziņā tas ir veiksmīgākais gads līdzšinējā uzņēmuma vēsturē, turklāt uzņēmuma konsolidētais apgrozījums pirmo reizi ir pārsniedzis nozīmīgo 100 miljonu eiro robežu. Un tieši 2016. gada ceturtais ceturksnis bija realizācijas ziņā veiksmīgākais ceturksnis uzņēmuma vēsturē. Tajā realizācijas apjomi palielinājās par 27%, salīdzinot ar 2015. gada ceturto ceturksni. Šajā laikā vērojamais Krievijas rubļa kursa pieaugums radīja uzņēmumam aptuveni divu miljonu eiro ienākumus no valūtas kursu svārstībām. Uzņēmuma vadība vērtē, ka Krievijas tirgū ir vērojamas nelielas uzlabošanās pazīmes, it īpaši ceturtajā ceturksnī.

Visu rakstu Pārlec 100 miljonu eiro latiņu lasiet otrdienas, 25.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru