Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums “Fazer Latvija” investēs jaunas tostermaižu produkcijas ražošanas līnijas attīstībā, kas būs apjomīgākā investīcija uzņēmuma ražotnē Ogrē kopš 2015. gada, kad maiznīcā tika atklāta “Fazer” kūku un konditorejas izstrādājumu ražošanas vienība.

Ņemot vērā biznesa vidē valdošo konkurenci un "Fazer Group" korporatīvo politiku, konkrētu investīciju apjomu uzņēmums neizpauž.

Lai arī viens no maizes ražotāju lielākajiem izaicinājumiem ir arvien krītošais maizes patēriņš, “Fazer Latvija” tirgus daļa aizvadītajā gadā ir bijusi 20%, norāda uzņēmumā.

“Analizējot patērētāju ieradumus, aizvadītajā gadā kopumā tirgū novērojams pieprasījums pēc produktiem, kas ne vien garšo labi, bet arī dara labu mūsu ķermenim un liek mums justies labi. Saskaņā ar globālās informācijas un mērījumu kompānijas “Nielsen” datiem, no dažādajiem maizes izstrādājumu segmentiem, pircēji ir arvien vairāk iecienījuši tieši tostermaizi. Kā rezultātā tostermaizes segments aizvadītajā gadā kļuva par vienu no pieprasītākajiem Latvijā un tā vērtība palielinājās par 16%, savukārt šī segmenta patēriņa apjoms pieauga par 14%,” atklāj “Fazer Bakery Baltic” vadītājs Klāvs Bērziņš.

“Jau vairākus gadus maizes tirgū varam vērot izmaiņas, kur kviešu maizes patēriņš arvien turpina pieaugt, kurpretim – rudzu maizes patēriņš sarūk. Arvien populārāki kļūst mūsdienīgi kviešu maizes formāti – flatbread formāta maize, kā piemēram tortilja un polārmaize, kā arī jau iemīļoti maizes formāti kā porcijmaize vai tostermaize,” turpina K. Bērziņš.

Sekojot līdzi pircēju paradumu maiņai un izmaiņām maizes produktu kategorijā, “Fazer Bakery Baltic” šogad plāno veikt investīcijas uzņēmuma ražošanas jaudas, procesu efektivitātes un biznesa attīstības palielināšanā. Vislielākās investīcijas tiek plānotas tostermaižu ražošanas līnijas uzstādīšanā “Fazer Latvija” ceptuvē Ogrē. Tostermaižu ražošanas līnija palīdzēs nodrošināt pircējus ar produktiem ar pievienoto vērtību visās Baltijas valstīs.

“Fazer Latvija” ir lielākais darba devējs Ogrē un nodarbina teju 300 darbiniekus.

Uzņēmums īpašnieks “Fazer Group” aizvadītajā gadā darbojies ar stabilu neto apgrozījumu, sasniedzot 1,1 miljardu eiro. Uzņēmums aizvadītajā gadā darbojies ar peļņu (EBITDA), kas sasniegusi 117,4 miljonus eiro, 10,7% no neto apgrozījuma (2019. gadā 111,2 milj. eiro). Savukārt “Fazer Group” pamatdarbības peļņa (EBIT) sasniegusi 51,9 miljonus eiro, kas ir 4,7% no neto apgrozījuma (2019. gadā 49,1 milj. eiro). Arī šogad uzņēmums “Fazer Group” plāno turpināt izaugsmi.

Komentāri

Pievienot komentāru