Investors

FKTK aicina Olainfarm ievērot akcionāru tiesības

Žanete Hāka, 29.03.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saistībā ar plašsaziņas līdzekļos pieejamo informāciju, kā arī Oficiālajā regulētās informācijas centralizētās glabāšanas sistēmā publicēto informāciju par 1.aprīlī plānotās AS «Olainfarm» akcionāru sapulces atsaukšanu, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saredz akcionāru tiesību aizskārumu un tāpēc aicina AS «Olainfarm» ievērot akcionāru tiesības akcionāru sapulču sasaukšanā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka AS «Olainfarm» akcionāru sapulce pēdējā brīdī tika atsaukta, jo akcionāru sapulces sasaukšanas pieprasījumu parakstījušās personas nav AS «Olainfarm» akcionāri un nav AS «Olainfarm» akcionāru reģistrā. Līdz ar to AS «Olainfarm» vadības ieskatā sapulce tika sasaukta nepamatoti.

FKTK paskaidro, ka atbilstoši Komerclikuma 228. pantam no uzrādītāja akcijām izrietošās tiesības ir personai, kuras finanšu instrumentu kontā akcija iegrāmatota saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) noteikumiem. Detalizēts regulējums par to, kurā kontā esošais ieraksts apliecina personas piederību uz akcijām, iekļauts FITL 125. pantā.

Atbilstoši FITL 54.3 pantam centrālais vērtspapīru depozitārijs nosaka kārtību, kādā akciju sabiedrība akcionāru saraksta sastādīšanai noskaidro akcionārus, kuriem ieraksta datumā pieder akcijas.

Centrālā vērtspapīru depozitārija noteikumos (Nasdaq CSD SE noteikumu saistībā ar Latvijas norēķinu sistēmu 6.2. punkts) norādīta kārtība, kādā tiek sagatavota informācija par akcionāriem, kas tiesīgi piedalīties akcionāru sapulcēs. Atbilstoši minētajiem noteikumiem Nasdaq CSD SE izdod norādes visiem attiecīgajiem tā dalībniekiem (konta operatoriem) un pieprasa sniegt informāciju par akcionāriem. Nasdaq CSD SE sastādītajā akcionāru sarakstā iekļauj informāciju, ko sniedz tā dalībnieks, uzsver FKTK.

Komentāri

Pievienot komentāru