Ražošana

FlyCap realizē savu investīciju Cannelle Bakery

Zane Atlāce - Bistere, 30.09.2019

SIA «Cannelle Bakery» uzņēmuma vadītājs Ivars Skrebelis.

Foto: no DB arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Riska kapitāla fonds FlyCap īstenojis pirms 4,5 gadiem veikto 370 000 eiro investīciju saldētu maizes un konditorejas produktu ražošanas uzņēmumā SIA «Cannelle Bakery».

Periodā no 2014. līdz 2016. gadam Flycap izsniedza mezanīna aizdevumu uzņēmumam SIA «Cannelle Bakery» EUR 370 000 apmērā. Aizdevuma izsniegšanas brīdī uzņēmumam bija ļoti ierobežotas iespējas saņemt aizdevumu bankā, tādēļ investīciju fonda «FlyCap» mezanīna aizdevums bija būtisks uzņēmuma tālākai attīstībai.

Investīcija tika izmantota ražošanas modernizēšanā, ražotņu Saldū un Skrundā apvienošanā un saldēto produktu līnijās attīstībā, kas ļāva uzņēmumam realizēt stratēģisko mērķi – eksporta apjoma palielināšanu.

Piecu gadu laikā uzņēmuma kopējais apgrozījums ir pieaudzis par 23%, sasniedzot 3,3 miljonu eiro apgrozījumu 2018. gadā, un paredzams, ka 2019. gadā tas būs 4 miljonu eiro apmērā. Šajā laikā eksporta tirgus īpatsvars ir pieaudzis no 600 tūkstošiem eiro 2013. gadā līdz vairāk kā 1,3 miljoniem eiro 2018. gadā, un, pateicoties fonda investīciju atdevei, tas plānojas 1,6 miljonu eiro apmērā 2019. gadā. Savukārt eksporta tirgi pieauga no 10 valstīm 2013. gadā līdz 15 valstīm 2018. gadā. Uzņēmumam ar FlyCap investīcijas palīdzību ir izdevies izkļūt no -5% tīrajiem zaudējumiem 2013. gadā un stabilizēt uzņēmumu ar 7% tīrās peļņas maržu 2018. gadā, kas nodrošina uzņēmuma stabilitāti un ilgtermiņa dzīvotspēju, darba vietas un nodokļu

Investīcija tika pilnībā realizēta 2019. gadā, kas ir 4,5 gadi kopš pirmās investīcijas, uzņēmumam veicot pilnu atmaksu no esošās peļņas un arī pateicoties papildu aizdevumam no «Swedbank» AS, ko bija iespējams saņemt uzņēmuma izaugsmes pēdējo gadu laikā un uzlabojumu rentabilitātes rādītājos rezultātā.

«FlyCap, papildus naudiskai investīcijai, palīdzēja uzņēmumam iegūt lielāku publicitāti, piesaistīt bankas līdzfinansējumu investīciju projektiem, apvienot ražotnes, uzlabojot uzņēmuma efektivitāti. Investētās naudas palīdzēja ieviest eksportam svarīgos BRC, RSPO un Košera sertfikātus ražošanā.» stāsta SIA «Cannelle Bakery» uzņēmuma vadītājs Ivars Skrebelis.

«Uzņēmums Canelle Bakery ir izcils piemērs tam, kā valsts atbalsta finanšu instrumenti var veicināt uzņēmumu izaugsmi. Īstajā laikā pieņemot lēmumu par riska kapitāla finansējuma piesaisti, Canelle Bakery ir piedzīvojis izaugsmes izrāvienu eksporta tirgos, ar uzviju atmaksājis ieguldītās investīcijas un turpina tālāku attīstību,» teic Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis.

KS «FlyCap Investment Fund I AIF» ir riska kapitāla fonds, kas pārvalda EUR 15,75 milj. lielu fondu. FlyCap šobrīd ir ieguldījis 24 uzņēmumos, tai skaitā: HansaMatrix, MolPort, Mailigen, Sonarworks, RCG Lighthouse, Arsenal Industrial, Bio2you, AirPush.