Būvniecība un īpašums

FOTO: 117 tūkstošus dolāru vērts mājoklis, kuru var uzcelt mazāk nekā sešu nedēļu laikā

Žanete Hāka, 23.08.2016

Foto: Avava

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saliekamās mājas dizains, kuram ir jau 100 gadu vēsture, ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzcelt māju, raksta Business Insider.

Tiesa gan, pēdējos gadu desmitos daži šī būvniecības veida pārstāvji tiek saistīti ar lētiem materiāliem un nekvalitatīvu būvniecību.

Rūpnīcas darbinieki ražotnē izgatavo daļu mājas elementu, tad dodas uz būvlaukumu un konkrētajā vietā samontē māju – parasti šis process ilgst no 10 līdz 50 nedēļām.

Sanfrancisko jaunuzņēmums Avava Systems izstrādājis paneļu mājas ar nosaukumu Britespaces, kuras iespējams samonetēt vēl īsākā laika periodā. Kompānijas vadītājs Bendžamins Kaimmičs uzsver, ka šo māju samontēšana ilgst 4-6 nedēļas. Tas ir ārkārtīgi īss laika periods, jo citi līdzīgi uzņēmumi gatavu māju sola pēc 10 nedēļām.

Avava detaļas sūta, sapakotas lielās kastēs, kas paātrina piegādes laiku un efektivitāti. Uzņēmums sadarbojas arī ar trešajām personām, kas strādā būvniecības sektorā.

Šā gada pavasarī Avava tirgū sāka piedāvāt trīs dažādu lielumu modeļus, kuru bāzes cena ir, sākot no 117 tūkstošiem dolāru līdz 223 tūkstošiem dolāru. Cenā iekļautas maksas par būvatļaujām un citas būvniecības izmaksas, taču īpašniekam pašam jāiegādājas mēbeles un tehnika.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties ātri saliekamajās mājās!