FOTO: Aizkraukles autoostā ierīkotais klubs nav pārāk apmeklēts

2018. gada 25. aprīlis plkst. 10:16
Sadaļa: Dzīvesstils
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd ēkā Aizkrauklē, kur notiek kluba «Stacija» darbība, tā ir vienīgā ēkas funkcija, taču šā gada laikā īpašuma nomnieki vēlas piesaistīt apakšnomniekus un šajā vietā atvērt modernu un konkurētspējīgu kafejnīcu. Pie telpu labiekārtošanas šobrīd tiek strādāts, darbu ir daudz, taču, kā nomnieka pārstāvis akcentē biznesa portālam db.lv, klubs «Stacija» šobrīd ir eksperimenta līmenī un lielas investīcijas netiek veiktas. Telpas ir iznomātas no ēkas īpašnieka, pasažieru pārvadātāja AS «CATA», kura viens no daudzajiem akcionāriem ir Aizkraukles pašvaldība.

Aizkraukles autoosta vecajā ēkā sen vairs nepilda savas funkcijas, tāpēc telpām esot rasts cits lietojums. «Šī ēka jau sen nedarbojas kā autoosta — kases slēgtas jau vairākus gadus, un saistība ar vārdu «autoosta» ir vairs tikai ieradums. Aizkraukles iedzīvotāji ļoti specifiski reaģē uz pārmaiņām. Viņi uzreiz tās nepieņem. Bet ir svarīgi saprast, ka jaunās izmaiņas ir būtiskas, lai sakārtotu vidi pilsētas centrā un varētu atbrīvoties no negatīvā, tajā skaitā no zināmas sabiedrības daļas, kas degradē paši sevi un vidi ap sevi,» komentē Pēteris Melnbārdis, nomnieka pārstāvis.

Klubs «Stacija» tika izveidots kopā ar domubiedriem un ir balstīts vairāk uz entuziasma pamatiem. Pilsētas dome tika savlaicīgi informēta, ka pilsētā ienāks klubs un, sadarbībā ar AS «CATA», tiks «atdzīvināta» bijusī autoostas ēka.

«Tas, ka šobrīd ēkā esam atstājuši vietu autobusu pasažieriem, vairāk ir dēvējams par mūsu un AS «CATA» uzņēmēju labo gribu, jo nodrošināt uzgaidāmās telpas darbību vienlaikus arī nozīmē uzņemties ievērojamus papildu izdevumus, kurus šobrīd ir uzņēmies ēkas nomnieks. Mēs gribējām paskatīties vai pilsētai ir vajadzīga šāda vieta. Vienlaikus ir svarīgi, lai pa dienu pasažieri mācētu uzvesties un ievērotu vispārpieņemtos kārtības noteikumus, lai arī realitātē liela daļa no «pasažieriem» pa dienu tur nemaz negaida autobusu, bet pēc sevis atstāj atkritumu kaudzes un tukšas pudeles,» akcentē P.Melnbārdis.

Lai arī klubs «Stacija» spēj piedāvāt konkurētspējīgu kultūras programmu un nelielu, bet kvalitatīvu bāra piedāvājumu, tas tomēr ir jāturpina attīstīt. Klubs «Stacija» nav pārāk apmeklēts, kā arī šobrīd klubs nevar piedāvāt kvalitatīvas prasības - ne attiecīgu tualeti, ne siltumapgādi, bet tāpēc šobrīd tas arī ir ekspermenta līmenī.

Blakus esošās autoostas līdzšinējo darbību izklaides vietas atvēršana neesot mainījusi un, tāpat kā līdz šim, speciāli paredzētajās piestātnēs pēc zināma saraksta piestāj gan pilsētas maršruta autobusi, gan arī tie, kuru galamērķis ir Aizkraukle. Atsevišķiem pasažieriem neērtības varētu radīt fakts, ka bijušās autoostas telpās vairs nav brīvi pieejama bezmaksas sabiedriskā tualete – tagad tā būs par maksu.

Dalies ar šo rakstu