Būve

FOTO: Atjaunošanas darbi Latvijas Nacionālajā teātrī

Ilze Žaime, 30.07.2019

Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ilze Žaime

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mediju pārstāvjiem otrdien bija iespēja ieskatīties Latvijas Nacionālā teātra ēkā Kronvalda bulvārī 2, kur norisinās atjaunošanas darbi.

Lai teātris uzsāktu 101.sezonu, šobrīd ēkā norit dažāda veida un apjoma atjaunošanas darbi. Vestibilos tiek atjaunots grīdas segums. Ir atsegti ēkas pamati, lai veiktu to hidroizolāciju un siltināšanas darbus. Saskaņā ar būvnieku sniegto informāciju ir pabeigti aptuveni 70% darbu un viss noritējis bez aizķeršanās. Būvdarbu izmaksas ir 167 tūkstoši eiro.

Paralēli ēkas atjaunošanas darbiem ir izsludināts arī Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss, kuram piedāvājumus ir jāiesniedz līdz š.g. 9.septembrim. Konkursa mērķis ir iegūt arhitektoniski augstvērtīgu, funkcionāli pārdomātu un ekonomiski pamatotu metu piebūvei, kas konstruktīvi savienota ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī paredzētu teritorijas labiekārtošanu, akcentējot kanāla apstādījumu zonu.

Kā informēja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, konkursā ir gana daudz pretendentu gan no Latvijas, gan ārzemēm. Ja veiksmīgi tiks piesaistīts finansējums, tad piebūves būvdarbi varētu sākties 2022.gadā un paredzamās izmaksas būs ne mazākas kā 30 - 35 miljoni eiro. Lielāko daļu izmaksu veidos teātra zālei nepieciešamās tehnoloģijas un aprīkojums.

Komentāri

Pievienot komentāru